7 zachowań dzieci, których nie można zignorować

0
413

Bycie rodzicem jest niesamowite! Jednak ci z nas, którzy mają dzieci, wiedzą na pewno, że nie zawsze jest to łatwe. Potrzeba dużo pracy, czasu i wysiłku, aby Twoje dzieci wyrosły dobrze wychowane, odpowiednio wykształcone i ogólnie dobrze przystosowane do życia.

W F7 postanowiliśmy przyjrzeć się najczęstszym problemom z zachowaniem dzieci, które trapią wielu rodziców – problemom, których zdecydowanie nie można ignorować!

1. Milczenie o czyichś złych uczynkach

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: musisz wyjaśnić swojemu dziecku różnicę między byciem gadułą a byciem czujnym i sumiennym. Musisz też spokojnie słuchać swojego dziecka i powstrzymać się od oceniania. Następnie pomóż mu zrozumieć sytuację, aby wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.

2. Rywalizacja rodzeństwa

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: znajdź przyczynę problemu i pamiętaj, aby zabronić dzieciom zadawania sobie fizycznego bólu. Pomóż swoim dzieciom poczuć się jak prawdziwy zespół i naucz je sprawiedliwego rozwiązywania konfliktów. Wyjaśnij im, jak ważne jest szanowanie wzajemnych uczuć. Staraj się regularnie spędzać czas z każdym z maluchów – pomoże to utrzymać serdeczne relacje w rodzinie.

Czytaj: Pięć sekretów wychowania dobrego dziecka ujawnione przez psychologów z Harvardu

3. Kradzież

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: utrzymanie właściwej postawy jest bardzo ważne. Zachowaj spokój. Jeśli Twoje dziecko ukradło coś po raz pierwszy, poznaj motywy i wyjaśnij, że jest to całkowicie błędne. Następnie poproś dziecko o zwrot (lub zapłacenie) rzeczy i przeproś właściciela. Jeśli kradzieże nadal się powtarzają, zasięgnij profesjonalnej pomocy psychologicznej. W przeciwnym razie tego typu zachowanie może przekształcić się w trwały nawyk.

Czytaj: CK Zamek w Poznaniu udostępnia lokale na wynajem

4. Brak szacunku wobec innych

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: dowiedz się, co powoduje takie zachowanie. Naucz swoje dzieci właściwego sposobu wyrażania swoich emocji i pragnień. Muszą nauczyć się zachować spokój i słuchać. Jeśli Twoje dziecko nadal zachowuje się bezczelnie, pozbądź się przywilejów, które mu się podobają.

5. Nieuczciwość

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: nie poddawaj się irytacji. Wyjaśnij dziecku, jak ważna jest uczciwość i zaufanie w rodzinie. Pomyśl o odpowiedniej karze, która nauczy Twoje dziecko, że kłamstwo jest niedopuszczalne. Jeśli nieuczciwość stanie się normą, może to być oznaką poważniejszych problemów. W takim przypadku musisz skontaktować się ze specjalistą.

johannesfloe.com – Art to remember

6. Jęczenie

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: spróbuj zachować beznamiętny wyraz twarzy. Przypomnij dziecku, że powinno mówić normalnym głosem. Jeśli to zachowanie stanie się trwałe, musisz dowiedzieć się, co jest nie tak w relacjach między najbliższymi. Być może będziesz musiała przedyskutować sytuację z dzieckiem, aby uczynić je bardziej świadomym bycia częścią rodziny.

7. Niegrzeczne maniery

Zilustrowane przez Yekaterina Ragozina dla Bright Side

Rozwiązanie: nie wywieraj zbytniej presji na swoje dzieci, ucząc je manier. Zamiast tego skoncentruj się na przypominaniu im, aby zwracali uwagę na innych ludzi. Bardzo ważne jest również, aby dorośli członkowie rodziny zachowywali się właściwie, ponieważ dzieci powtarzają to, co widzą.

Źródło: brightside.me

wad

Brak postów do wyświetlenia