70% osób zawsze ufa swojemu instynktowi podczas podejmowania decyzji

0
156
Intuicja, czyli dziwny głos w Twojej głowie. Wierzyć jej czy nie? Zdjęcie: pl.freepik.com

70% ludzi twierdzi, że zawsze ufają swojemu instynktowi, z fizycznym „przeczuciem” używanym do podejmowania decyzji, mówi nowa ankieta.

Serce czy rozum? Czym bardziej kierujesz się w życiu podejmując decyzję? Według nowego sondażu, ludzie w Wielkiej Brytanii mocno ufają swojemu instynktowi podczas podejmowania decyzji.

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 dorosłych wykazała, że 70% osób twierdzi, że zawsze ufa swoim instynktom, intuicji, a 35% doświadcza fizycznego „przeczucia” w sytuacjach.

Czytaj: Sprawdź swoją intuicję: która z tych osób nie ma dzieci?

Prawie jedna piąta (17%) zwraca się do przeczucia w swoim wnętrzu, aby uzyskać odpowiedź, czy coś jest nie tak, jeśli chodzi o ich zdrowie, podczas gdy 20% polega na intuicji, która prowadzi ich, jeśli chodzi o zaufanie do partnera.

A 21% uważa, że ich przeczucie wpłynie na ich sny, jeśli będzie próbowało im coś powiedzieć.

Ale jeśli chodzi o tę część ich rzeczywistej anatomii, 36% nie zdaje sobie sprawy z wagi jelita dla ogólnego dobrego samopoczucia.

Podczas gdy 40% nie wie, jaką rolę dieta odgrywa w zdrowiu jelit i pomimo tego, że błonnik wspiera dobre zdrowie jelit, tylko 7% wie, ile danych wartości odżywczych powinno się spożywać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Chociaż jest wiele rzeczy, których nie wiemy o jelitach, wiemy, że żyją w nich biliony bakterii (nasza mikrobiota jelitowa)” – powiedział lekarz NHS i zarejestrowany dietetyk, dr Joshua Wolrich, który zlecił badanie przeprowadzone przez OnePoll.

Wiemy również, że zdrowa dieta zawierająca błonnik, picie wystarczającej ilości wody i wysokiej jakości sen to tylko niektóre ze sposobów na poprawę zdrowia jelit, co może zapobiec różnym chorobom.

Ale korzyści płynące z „odczuć intuicyjnych” mogą nagrodzić Twoje życie tylko wtedy, gdy słuchasz tej wewnętrznej mądrości, zamiast ją ignorować.

Czytaj: “Alicja w Krainie Czarów” powraca na deski Teatru Cortique Anny Niedźwiedź