8 dziwnych zachowań psów i ich znaczenie.

0
802
Nakryłeś swojego psa na dziwnym - oczywiście dla ciebie - zachowaniu? Sprwadź, co to oznacza. Zdjęcie: pixabay.com

Twój pies robi czasami niezrozumiałe dla Ciebie rzeczy? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co się za tym kryje? Dziś pomoże Ci zrozumieć psie zachowania.

Psy to najwspanialsze zwierzęta na świecie. I nie ważne, czy zniszczyły Ci najdroższe buty, czy pogryzły kapcie, czy zjadły ostatnią kromkę chleba, kochamy je całym sercem.

Czworonogi mają niektóre nawyki, które dziwią każdego właściciela. Zadajemy sobie pytanie: „dlaczego mój pies tak robi?”. Dziś postaram się przybliżyć mniej więcej psie zachowania. Sprawdźmy, co się za tym kryje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pies stał się tatą dla osieroconych kaczątek.

1⃣ Jedzenie trawy

zdjęcie: pixabay.com

Psy jedzą trawę między innymi po to, żeby poprawić trawienie czy pozbyć się pasożytów. Mogą w ten sposób zaspokajać również potrzeby żywieniowe, takie jak na przykład brak błonnika.

2⃣ Przekrzywianie głowy

zdjęcie: pixabay.com

Pewnie zauważyłeś, że pies czasem przechyla głowę, kiedy do niego mówisz. Oznacza to, że Twój pies skupia się na lokalizacji dźwięku i dostosowuje swój słuch.

3⃣ Obwąchiwanie innych psów

zdjęcie: pixabay.com

Kiedy pies obwąchuje genitalia innego czworonoga, chce w ten sposób się z nim zapoznać. Psi zmysł węchu jest 10 000 razy silniejszy od ludzkiego i mówi im wiele o ich nowym znajomym.

4⃣ Wpatrywanie się w Ciebie

zdjęcie: pixabay.com

Kiedy Twój pies nieustannie się w Ciebie wpatruje oznacza to, że potrzebuje Twojej uwagi. Utkwiony w Twoich oczach wzrok świadczy o tym, że Twój pupil potrzebuje kontaktu z Tobą.

Pies bacznie Cię obserwuje, ponieważ wtedy zbiera informacje o Tobie i wie, co może się wydarzyć niebawem. Na przykład pies patrzy co ubierasz, wtedy wie, czy wychodzisz do pracy, do sklepu czy zabierzesz go na spacer.

5⃣ Zjadanie swoich odchodów

zdjęcie: pixabay.com

Takie zachowanie ma nawet swoją nazwę – to koprofagia. Psy mogą zjadać swoje odchody z wielu powodów, ale najczęściej w ten sposób sprzątają teren. Suczki, które zostały matkami, aby utrzymać porządek zjadają odchody swoich szczeniaków.

6⃣ Wystawianie głowy przez okno samochodu

zdjęcie: pixabay.com

Psy wystawiają głowę w trakcie jazdy, aby być bliżej rzeczy, które widzą. Oprócz tego, jest to dla nich świetna okazja do doświadczenia wielu nowych zapachów.

7⃣ Pies kładzie głowę na Twoich stopach

zdjęcie: pixabay.com

Na to zachowanie istnieją dwie teorie – Twój pupil może w ten sposób zaznaczać terytorium. Druga teoria zakłada, że pupil w ten sposób uspokaja się.

8⃣ Kopanie łapkami, np. w ogrodzie

zdjęcie: pixabay.com

Po załatwieniu swoich potrzeb, psy mają skłonność do kopania za pomocą łap. Psy w ten sposób zaznaczają terytorium – służą im do tego gruczoły znajdujące się na łapkach.

A co „dziwnego” robią Wasze psiaki?

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl