83-letni mężczyzna pracuje od 70 lat w tej samej firmie, nie biorąc ani jednego zwolnienia lekarskiego

0
376
Mirror

Gdybym Ci powiedziała, że mężczyzna pracuje przez 70 lat w tej samej firmie i nigdy nie był na zwolnieniu lekarskim, czy uwierzyłbyś? Tak, to prawda. Najbardziej oddany pracownik Wielkiej Brytanii przepracował prawie 70 lat w tej samej firmie bez ani jednego dnia wolnego przez choroby.

Brian Chorley rozpoczął pracę w oryginalnej fabryce obuwia Clarks – fabryce C&J Clark przy ulicy Somerset w Anglii w 1953 roku, kiedy miał zaledwie 15 lat.

Po przepracowaniu 45 godzin tygodniowo Brian zarabiał swoją pierwszą pensję w wysokości dwóch funtów i trzech szylingów. Kiedyś dawał jeden funt matce. Brian kontynuował pracę dla Clarks do 1980 roku. Kiedy lokal został przekształcony w centrum handlowe, przekwalifikował się do pracy w obsłudze klienta.

Mirror

Jego rodzina była biedna, a ojciec zachęcał go do szukania pracy.

„Mój ojciec powiedział: »Synu, masz 15 lat i są wakacje szkolne, musisz iść do pracy«. I chciałem to zrobić. Po wojnie byliśmy dość biedni, a tata był w wojsku. Chciałem iść do pracy i zarobić trochę pieniędzy” – powiedział Brian.

Czytaj: Istnieje 5 etapów życia — oto, co zrobić w każdym wieku, aby „zminimalizować żal”

Mirror

83-letni Brian nadal nie planuje przejścia na emeryturę i mówi, że 95-letni David Attenborough jest jego wzorem do naśladowania.

„Właśnie zdałem test zdrowia śpiewająco i chcę kontynuować pracę tak długo, jak mogę – chcę być jak David Attenborough”.

„Straciłem żonę osiem lat temu, więc w domu nikogo nie widuję. Chcę być poza domem, chcę widzieć ludzi i po prostu uwielbiam pracować. Nie chcę siadać na fotelu cały dzień – jest nudno. Zawsze czekam na pójście do pracy” – powiedział Brian.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Robię wszystko, co w mojej mocy, aby pomagać ludziom. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić im dobrą obsługę i traktować ich z szacunkiem”.

Czytaj: Pierwszy autonomiczny sklep we Wrocławiu

wad

Brak postów do wyświetlenia