85-latka chciała sprzedać monsterę, bo nie miała za co żyć. Internauci jej pomogli

0
675
Zdjęcie: Facebook.com/Roślinoholicy Poznań

Pewna starsza pani ze Starego Miasta chciała sprzedać swoją ogromną monsterę za pół tysiąca, bo nie miała pieniędzy na opłaty. Internauci kolejny raz nie zawiedli i pomogli staruszce.

85-letnia mieszkanka Starego Miasta zachowa przy sobie dwudziestoletnią monsterę. Poznanianka chciała sprzedać ponad dwumetrową roślinę za 500 zł, żeby zapłacić za wynajmowane od lat mieszkanie i zapłacić za ratę kredytu.

Czytaj: Serduszka to roślina wyglądająca jak ogromny bukiet serc

Ogłoszenie o sprzedaży rośliny pojawiło się na grupie poznańskich roślinoholików na Facebooku. Staruszce pomogła sąsiadka. Internauci dość szybko zareagowali na to ogłoszenie. Uruchomiono zbiórkę dla staruszki, aby ta mogła zachować przy sobie roślinę, porobić opłaty i spać spokojnie.

„Moja przemiła sąsiadka jest starszą osobą, która potrzebuje pomocy finansowej. Od 30 lat mieszka w tym samym, wynajmowanym mieszkaniu. Aby zminimalizować koszty, w ostatnim czasie podnajmuje dwa pozostałe pokoje, jednak obecnie pokoje stoją puste. Monstera deliciosa ma dla niej wartość sentymentalną, gdyż pielęgnuje ją od 20 lat, odkąd nabyli roślinę z mężem” – powiedziała Marcelina Dul, sąsiadka seniorki.

Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania. W niecały tydzień zebrano dla staruszki ponad 4 tysiące złotych. Zbiórkę udostępniono ponad 700 razy, pieniądze przesłało ponad 200 internautów. Teraz pieniądze trafią do starszej pani, która będzie mogła dale pielęgnować ukochaną roślinę.

Czytaj: W Poznaniu będą nowe elektryczne autobusy

Blue link: https://www.tbgtechco.com