9 oszałamiających zdjęć kolibrów

0
565

Christian Spencer jest australijskim artystą i fotografem, który mieszka w Rio de Janeiro od 2001 roku. Artysta mówi, że przez lata przyroda Brazylii i bogata różnorodność biologiczna w dużym stopniu wpłynęły na jego styl artystyczny.

Pewnego dnia Christian zauważył, że jakobińskie kolibry latające dookoła jego werandy wywoływały ciekawy efekt tęczy, gdy słońce uderzało w ich skrzydła pod pewnym kątem. Postanowił zrobić kilka zdjęć i ostatecznie przekształcił je w serię, którą zatytułował „Skrzydlaty pryzmat”.

Więcej informacji: christianspencer.pro.br

Fotograf Christian Spencer zauważył, że kolibry tworzyły efekt tęczy, gdy słońce uderzało w ich skrzydła pod pewnym kątem.

christianspencerphoto
christianspencerphoto

To zainspirowało go do rozpoczęcia serii zdjęć zatytułowanej „Skrzydlaty pryzmat”.

christianspencerphoto
christianspencerphoto

Christian nie użył żadnych specjalnych technik podczas robienia zdjęć, efekt tęczy powstał naturalnie.

christianspencerphoto
christianspencerphoto

To nie była pierwsza próba uchwycenia przez artystę tych majestatycznych ptaszków. W 2011 roku Christian nakręcił film zatytułowany „Taniec czasu„, w którym uchwycił ruch skrzydeł kolibrów. Ostatecznie otrzymał 10 międzynarodowych nagród i trzy nagrody dla najlepszego filmu, ale projekt jeszcze się nie zakończył. Kilka lat później postanowił uchwycić to wyjątkowe zjawisko swoim aparatem – a rezultaty okazały się absolutnie oszałamiające.

Czytaj: Ten koliber zbudował sobie dom z dachem

christianspencerphoto
christianspencerphoto

W wywiadzie Christian powiedział, że nie używa żadnych specjalnych technik ani filtrów podczas robienia zdjęć kolibrów.

Artysta mówi, że nigdy nie śnił, że to rzeczywistość i że codziennie otrzymuje maile od ludzi, których poruszyły jego obrazy.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

christianspencerphoto

Czytaj: Fontanna z krakowskiego Rynku dostała drugie życie