9 powodów, aby przestać szukać aprobaty innych

0
595
Zdjęcie: lifter.com.ua

Próbując zdobyć aprobatę innych, komplikujesz proces podejmowania decyzji. Szukasz uwagi ludzi, którzy nie będą w stanie powiedzieć Ci nic użytecznego o Twoim życiu z tego prostego powodu, że nim nie żyją. Zasadniczo dajesz kontrolę nad swoim życiem innej osobie.

Dlaczego ludzie wokół Ciebie mieliby określać Twoje plany życiowe?

Ilekroć masz ochotę uzyskać aprobatę innych, spróbuj zapamiętać te proste prawdy:

1. Twoje życie jest tylko w Twoich rękach

Wszystko zależy tylko od Ciebie. Staraj się słuchać swojego serca i ufać swojej intuicji, i pragnieniom.

Jak ludzie wokół Ciebie mogą być odpowiedzialni za Twoje życie, jeśli nawet wątpią w swoje własne działania? Ostatecznie masz wystarczającą siłę, aby przejąć kontrolę nad swoimi planami życiowymi.

2. Jesteś odpowiedzialny za własne szczęście

Inni mogą uczynić Twoje życie szczęśliwszym, ale Twoje szczęście nie powinno zależeć od ich opinii. Znalezienie szczęścia w ludziach wokół Ciebie często prowadzi do rozczarowania, ponieważ inni nie są w stanie zaakceptować Twoich planów życiowych. Najprawdopodobniej po prostu je odrzucą i nie zrozumieją, co naprawdę chcesz osiągnąć i w co naprawdę wierzysz.

Jedyną szansą na znalezienie siły jest rozpoczęcie traktowania swojej duszy jako własnego światła nadziei i szczęścia. W takim przypadku przestaniesz pozwalać rzeczom lub ludziom poza Tobą kontrolować swoje przeznaczenie.

3. Ubieganie się o zgodę trwa zbyt długo

Pomyśl, ile dobrych rzeczy mógłbyś zrobić, gdybyś nie kłócił się ciągle z innymi, próbując skłonić ich do spojrzenia na Twoje plany Twoimi oczami. Szczerze mówiąc, większość ludzi nigdy Cię nie zrozumie, a co gorsza, niektórzy z nich będą próbowali Cię przekonać, aby spojrzeć na te rzeczy z ich punktu widzenia.

Zamiast polegać na wsparciu innych, lepiej jest wesprzeć siebie.

4. Możesz stać się wolny, polegając na sobie

Wyobraź sobie, jak by to było, gdybyś samodzielnie podejmował wszystkie ważne decyzje w swoim życiu. Wierz lub nie, ale masz siłę, by zrealizować swój plan bez zgody z zewnątrz.

Następnym razem, gdy poczujesz potrzebę zasięgnięcia rady rodziny lub przyjaciół, zanim zrobisz duży krok, spróbuj najpierw wprowadzić swój plan w życie. Nie powinieneś zakładać, że podejmując decyzję, musisz poinformować o tym wszystkich wokół siebie.

Czytaj: Psychologia życia: jak cieszyć się życiem? 10 sposobów, by przestać gonić za szczęściem

5. Nie możesz zadowolić wszystkich, więc nawet nie próbuj

Nie wszyscy będą się z Tobą zgadzać przez cały czas. Jest nawet możliwe, że nikt oprócz Ciebie nie poprze Twojego planu i to jest w porządku.

Jeśli próbujesz zadowolić innych ludzi, uszczęśliwiasz wszystkich oprócz siebie. Pamiętaj, że najważniejszą częścią równania jesteś Ty. Wszystko zależy od Ciebie: jakość Twojego związku, Twoje przemyślenia na temat życia, wybór kariery itp.

6. Możesz lepiej poznać siebie

Najcenniejszy związek jest z samym sobą. Szukając wskazówek i mądrości w swoim wnętrzu, możesz lepiej zrozumieć, kim jesteś i czego potrzebujesz od życia.

Poświęć trochę czasu na dostrojenie się do siebie. Stłum głosy wszystkich, którzy próbują kontrolować Twoje życie i słuchaj swojego wewnętrznego przewodnika.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

7. Marnujesz cenną energię

Poszukiwanie aprobaty innych ludzi to nie tylko marnowanie czasu, ale i energii. Wszystko w tym rozległym wszechświecie, łącznie z Tobą, składa się z energii.

Jeśli chcesz używać energię w najbardziej efektywny sposób, pomiń niepotrzebne kroki. Jeśli chcesz zachować w sobie płomień i naprawdę zmienić swoje życie, będziesz musiał zrezygnować z potrzeby uzyskania zewnętrznej aprobaty przy podejmowaniu decyzji.

8. Możesz się odzwyczaić od podążania za głosem serca

Wyobraźmy sobie, że chcesz rzucić studia i zacząć podróżować po świecie w poszukiwaniu siebie. Twoim pierwszym zmartwieniem jest to, jak Twoim zdaniem inni zareagują na Twoją decyzję?

Jeśli nigdy nie będziesz próbował robić tego, o co prosi Twoje serce, przez wszystkie kolejne lata będziesz zadawał jedno pytanie: jak mogłoby wyglądać Twoje życie, gdybyś tylko odważył się słuchać swojego wewnętrznego głosu.

9. Poszukiwanie aprobaty budzi obawy

Szukanie aprobaty innych ludzi sprawia, że ​​ciągle myślisz o tym, co powiedzą. Zastanawiasz się, jak potoczy się rozmowa, jeśli się z Tobą nie zgadzają, jak zareagują na Twoje słowa. Strach tylko Cię powstrzymuje, podczas gdy miłość Cię wyzwala.

Jeśli naprawdę kochasz siebie i czujesz się pewnie w swoim życiu, nigdy nie przyszłoby ci do głowy, aby zrezygnować z możliwości podejmowania własnych decyzji. Nauczono nas bać się zbyt wielu rzeczy – innych ludzi, ich opinii o nas, próbowania nowych rzeczy, uczenia się nowych …

Uwolnij się z kajdan cudzej aprobaty!

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

wad

Brak postów do wyświetlenia