9 prawd, które motywują i inspirują do działania!

0
372
Zdjęcie: pl.freepik.com

Często zdarza się, że okoliczności nie są najlepsze, a nawet po prostu bez wyraźnego powodu pogarsza się nastrój ludzi i znika chęć zrobienia czegoś.

Aby uniknąć takich sytuacji, powtarzaj codziennie te proste prawdy, a będziesz miał duże szanse, aby stać się radosną, odnoszącą sukcesy, interesującą osobą.

Oto dziewięć prawd, które dobrze motywują i inspirują!

Powtarzaj sobie te prawdy, które mogą radykalnie zmienić następujące zdarzenia, jeśli będziesz je sobie codziennie przypominać – wpłyną na podświadomość tak, jak siłownia oddziałuje na nasze mięśnie. Stopniowo nowe nawyki i zachowania staną się Twoją esencją.

Oto te magiczne prawdy:

1.Czy jest się czego bać?

Wielu z nas najbardziej boi się śmierci. Ale czy powinniśmy się tego bać? Znacznie gorzej jest pozwolić sobie na egzystowanie, a nie na życie na 100%. Życie jest nam dane, abyśmy mogli się rozwijać, doskonalić, odkrywać nasz potencjał. Nie bój się popełnić błędu, działaj!

2. Rób coś przez cały czas, tylko po to, by zrobić wynik.

Można poświęcić sporo wysiłku bez widocznych rezultatów, chodzić na spotkania, pół dnia marnować na wysyłanie e-maili i dzwonienie do klientów, sporządzać liczne raporty, a czasem wystarczy jedno działanie, aby od razu dokonać właściwych rzeczy i np. zawrzeć ważną umowę.

Pamiętaj, że robić to znaczy osiągnąć wynik!

3. Silni ludzie wiedzą, żeby się uśmiechać.

Naucz się uśmiechać. Uśmiech przyciąga ludzi, zaczynają widzieć w Tobie pewną siebie, zdecydowaną, życzliwą osobę. Uśmiechaj się bez powodu, idź do domu z uśmiechem na twarzy chociaż przez kilka minut. Stopniowo poprawi się Twój nastrój, poczujesz przypływ wewnętrznej siły, energii i pewności siebie.

Czytaj: Z uśmiechem każdemu do twarzy. Fotograf udokumentował moc uśmiechu!

4. Nigdy się nie poddawaj, możesz być o kilka kroków od triumfu.

Im dłużej nad czymś pracujesz, tym bliżej ci do sukcesu. Wszystkie przeszłe niepowodzenia wzbogacają Twoje doświadczenie, dają nową wiedzę. Zdecydowanie idź do końca, nie poddawaj się w połowie, osiągnij cel.

5. Nie akceptuj opinii ludzi, nie bierz tego za prawdę.

Kto oprócz Ciebie może poznać Cię w każdym szczególe? Oczywiście nikt! Nie zwracaj szczególnej uwagi na to, co myślą ludzie wokół Ciebie, nikt nie wie wszystkiego, czego doświadczyłeś, przeszedłeś, nauczyłeś się i pokonałeś. Wysłuchaj ich, ale nie bierz tego za pewnik.

6. Życie jest krótkie.

Każda starsza osoba powie Ci, że były chwile, kiedy myślała, że ​​wszystko jest przed nią. Pół wieku minęło jak jeden dzień.

Nigdy nie myśl, że masz czas na długie refleksje i huśtawki. Musimy zacząć działać już teraz. Pamiętaj, życie może zostać przerwane w każdej chwili.

7. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to, gdzie teraz jesteśmy.

Nie podoba Ci się obecny stan rzeczy? To proste: czas zacząć wybierać inne rozwiązania, działać w nowy sposób. Zawsze są opcje, bo nawet bezczynność i brak decyzji – to także akcja i Twój wybór!

Czytaj: CK Zamek w Poznaniu udostępnia lokale na wynajem

8. Przeszłość nie istnieje.

Żyj chwilą obecną. Wszyscy pamiętają przeszłe wydarzenia, ale rzeczywistość jest obecna. W rzeczywistości jest tylko to, czego w tej chwili doświadczasz. A przeszłość odeszła na zawsze, musi zostać uwolniona wraz ze wszystkimi negatywnymi epizodami, doświadczeniami i wydarzeniami. Skoncentruj się na swoich bieżących sprawach.

johannesfloe.com – Art to remember

9. Nie zapomnij podziękować.

Bądźcie wdzięczni wszystkim i zawsze, życie daje Wam tylko to, co dajecie od siebie. Nie powinieneś pielęgnować złych myśli, gdy ktoś zrobił ci złe rzeczy. Po prostu podziękuj tej osobie za to, że wiesz teraz, z kim nie musisz mieć do czynienia i z kim się nie komunikować. Dziękuj sobie za to, że potrafisz zachować spokój, gdy inni zaczynają się denerwować i złościć.

Za takie podejście do otaczającego Cię świata wszechświat obdarzy Cię optymistycznym podejściem do życia i nowymi możliwościami.