9 wskazówek, jak wybrać zdrowe produkty odchudzające w okolicach brzucha

0
512

Kiedy ktoś przechodzi na dietę, pada ofiarą milionów mitów, leci na oślep po żywność niskotłuszczową, rezygnuje z mąki i spożywa litry niskotłuszczowego jogurtu… Jednak uczucie głodu nie znika, a tłuszczyk na brzuchu nadal nie znika.

Nie należy przemęczać się ciągłym głodem ani ciągłym liczeniem kalorii – dzięki odpowiedniej diecie pojawi się płaski i elastyczny brzuszek! Przedstawiamy najnowsze badania w tej materii.

1. Wybieraj wypieki na mące kokosowej

Kiedy rozpoczynasz kolejną dietę, najtrudniej jest zrezygnować z bułek, ciast i ciastek. Ale żołądek staje się większy nie przez te produkty, ale z rodzaju mąki, na której są pieczone. Na przykład mąka w wersji kokosowej, komosy ryżowej i gryki jest uważana za nieziarnistą.

Mąka kokosowa jest bogata w kwasy tłuszczowe, które rozkładają się inaczej niż zwykła pszenica. Jej zaletą jest to, że zaspokaja głód, poprawia apetyt, reguluje normalny poziom cukru we krwi i zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Komosa ryżowa i mąka gryczana kontrolują chaotyczny apetyt i ułatwiają trawienie.

2. Chociaż czosnek śmierdzi – brzuch go uwielbia

Oczywiście czosnek nie nadaje się na romantyczną kolację, ale wpływa bardzo dobrze na brzuch. Liczne badania wykazały, że czosnek w diecie znacznie zmniejsza objętość brzucha, jeśli jest odpowiednio ugotowany. Ale nie spodziewaj się, że czosnek wpłynie na całkowitą masę ciała, według niektórych legend – nie, jego głównym celem jest usunięcie tłuszczu z brzucha.

3. Kurkuma i jedzenie będą dobrze smakować i oszczędzą talii dodatkowe centymetry

Kurkumę można dodawać do wielu dań, w Internecie jest tysiące ciekawych przepisów. Ten brązowy proszek jest cudownym lekarstwem, jeśli chcesz schudnąć i założyć stare, mniejsze o rozmiar dżinsy. Udowodniono, że kurkuma pomaga spalać kalorie i odzyskać formę u osób z nadwagą. Dodaj tę przyprawę do zupy lub kurczaka – i danie dietetyczne jest gotowe.

4. Kapusta kiszona zamiast świeżej

Kapusta kiszona jest dwukrotnie bardziej bogata w pałeczki kwasu mlekowego niż jogurt. Dwie łyżki tego produktu dziennie zapobiegają wielu chorobom przewodu pokarmowego, obniżają poziom glukozy we krwi, zapobiegają odkładaniu się tłuszczu. Co więcej, naukowcy uważają, że kiszona kapusta zwalcza nawet depresję i poprawia zdrowie emocjonalne. Wybierz świeży produkt bez octu – i ciesz się wszystkimi jego zaletami.

Czytaj: Tych 6 sztuczek w zaledwie 6 dni sprawi, że obwisły brzuch będzie płaski i elastyczny!

5. Jedz makaron shiritaki zamiast zwykłego makaronu

Shiritaki to półprzezroczysty japoński makaron. Ma mało kalorii, daje uczucie sytości, polepsza insulinopodobność i tolerancję glukozy, poprawia profil lipidowy, wspomaga proces redukcji tkanki tłuszczowej, pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit i stan mikroflory jelitowej, nie zawiera alergenów, zapobiega zaparciom. 

Blue link: https://www.tbgtechco.com

6. Seitan – naturalne źródło białka

Seitan to popularny produkt wegański. Dietetycy i lekarze zalecają spożywanie tego pokarmu ze względu na jego wysoką zawartość białka i wysoką wartość dietetyczną. Seitan jest otrzymywany przez wypłukanie skrobi z mąki pszennej. Składa się prawie wyłącznie z białka. Seitan można przygotować na różne sposoby: można smażyć, podawać na ciepło, mieszać z przyprawami, podawać na zimno lub na gorąco.

Czytaj: Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiego w ICE Kraków

7. Wybierz odpowiedni jogurt

Wszyscy dietetycy zgadzają się, że pokarmy zawierające probiotyki (jogurt i kefir) pomagają spalać tłuszcz z brzucha i kontrolować wagę ciała. Jednak ostatnie badania sugerują, że niektóre szczepy bakterii, które są dodawane do jogurtu, wręcz przeciwnie, przyczyniają się do przyrostu masy ciała. Bakteria ta nazywa się L. acidophilus, jej nazwa jest wyraźnie wskazana na opakowaniu, dlatego przed zakupem dokładnie zapoznaj się ze składem produktu. Zamiast tego szukaj etykiety Lactobacillus gasseri na kefirze lub jogurcie – ta korzystna bakteria zapobiega zaparciom i jest prawdziwym probiotykiem dla układu pokarmowego.

8. Unikaj produktów oznaczonych jako „niskotłuszczowe”

Rozpoczynając dietę, każdy zdecydowanie biegnie do supermarketu po produkty z napisem „niskotłuszczowy”. Jakże kuszące i obiecujące są te napisy! Jednak szkody z nich wynikające mogą przewyższać korzyści – ze względu na zmodyfikowane tłuszcze i znaczną ilość cukru. Nawiasem mówiąc, najpierw należy wykluczyć z diety węglowodany, a nie tłuszcze.

9. Ogranicz spożycie oleju słonecznikowego

Olej słonecznikowy zawiera kwasy tłuszczowe omega-6, które słyną z tego, że zwiększają wagę organizmu, zwłaszcza jeśli spożywasz dużo oleju. Aby znormalizować działanie kwasów omega-6, włącz do swojej diety odmianę omega-3, na przykład spożywaj więcej oliwy z oliwek niż oleju słonecznikowego.

Źródło: brightside.me