Akcja uczniów pod Żabką w Radomiu. Chodzi o hot-dogi

0
833
Szturm na Żabkę w Radomiu. Zdjęcie: YouTube

W piątek 27 września tłum uczniów zgromadził się pod Żabką. Chcieli z ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu braku wystarczającej ilości hot-dogów w sklepie. W niedzielę sieć wydała oświadczenie w tej sprawie.

Kilkuset uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu ruszyło w piątek na Żabkę przy ulicy Limanowskiego. Wszyscy zgromadzili się pod sklepem, aby dać do zrozumienia właścicielom, że nie podoba im się, że nie starcza dla wszystkich hot-dogów. W sieci pojawiły się nagrania z tego zajścia.

Uczniowie postanowili dokonać „szturmu na Żabkę” i zaprotestować przeciwko problemom z hot dogami. Protestowali, głosząc hasła, takie jak „Hot-dogi” i „demokracja”.

Czy protest przyniesie skutek? Prawdopodobnie tak, ponieważ sieć wydała oświadczenie, zapewniając, że „hot-dogów u nas nie zabraknie”.

Czytaj: „KSW Żabka” – nagranie bójki kobiet pod Żabką we Wrocławiu!

Oświadczenie sieci Żabka

Oto treść oświadczenia, jakie dostał portal ezachodnia.eu z biura prasowego sieci Żabka:

W nawiązaniu do publikacji „Tłum uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu przed sklepem Żabka. Zobacz wideo” informujemy, że jest to pierwszy tego typu happening w historii naszej sieci, nie mieliśmy dotąd także żadnych zgłoszeń dotyczących niewystarczającej dostępności hot dogów w sklepie Żabka w Radomiu, ani w żadnej innej placówce. Obecnie sprawdzamy informacje przekazane mediom przez radomskich uczniów. Żabka Cafe to bardzo ważny element naszej oferty i dołożymy wszelkich starań, aby produkty cieszące się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów miały odpowiednią dostępność w każdej z naszych placówek. Dziś możemy potwierdzić, że w sklepie w Radomiu zostanie zainstalowane dodatkowe urządzenie do przygotowywania hot dogów.

Nowa moda wśród młodzieży?

Niedawno było głośno o uczniach z Zielonej Góry, którzy chcieli pokazać, że mają prawo robić zakupy tak, jak każdy inny. Chodziło o zakupy w Lidlu. Teraz afera przed sklepem Żabka.

A już zapowiedziano kolejną manifestację pod Galerią Słoneczną. Na Facebooku założono wydarzenie pod tytułem „Szturm wszystkich szkół w Radomiu na Galerię Słoneczną”. Planowany jest w piątek 4 października o godzinie 10, udział za pośrednictwem tego portalu społecznościowego zapowiedziało już tysiąc osób.

Czytaj: Auchan w Krakowie wprowadza ciche godziny!