Artyści tworzą skomplikowane, inspirowane barokiem peruki wykonane w całości z papieru

0
1161

Artyści Asya Kozina i Dmitriy Kozin przenoszą nas w okres baroku dzięki papierowym perukom.

Utalentowany duet z siedzibą w Petersburgu współpracuje wyłącznie z papierem, aby tworzyć kolosalne rzeźby, które można układać w skomplikowane wzory.

Chociaż ich dzieła zawierają różnorodne motywy – od samolotów, przez statki po całe pałace – wszystkie dzieła powstają z głębokiej miłości i fascynacji modą z baroku i rokoko.

Wykonanie takich skomplikowanych peruk zajmuje średnio około tydzień. Artyści twierdzą, że większość pracochłonnej pracy odbywa się na etapie burzy mózgów i szkicowania – po zaakceptowaniu szkicu trzeba tylko wykonać rzeźby.

Podobnie jak ich inspirujący poprzednicy z okresu baroku i rokoko, Kozina i Kozin lubią nasycać swoje peruki współczesnymi obrazami wyrafinowania i bogactwa, takimi jak samoloty i drapacze chmur. Inne ozdoby obejmują motyle, kwiaty, pióra, a także warstwy ciętego papieru, które są stylizowane tak, aby naśladować klasyczne geometryczne fryzury.

Chociaż ich inspiracje pochodzą z przeszłości, artyści twierdzą, że widzą swoje dzieła jako istniejące „w alternatywnym wszechświecie, gdzie peruki są nadal modne – jak retro-futuryzm”.

Unikalne, czasochłonne nakrycia głowy Koziny i Kozina zwróciły uwagę wielu osób na świecie. W rzeczywistości ich fantazyjne peruki zostały wystawione w muzeach, a w grudniu 2019 r. artystów poproszono o wyposażenie modeli pokazu Dolce & Gabbana. Tam peruki były inspirowane folklorem, w szczególności obrazami morskimi, takimi jak fikcyjne potwory morskie, wieloryby i homary.

Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej przykładów papierowych peruk. Możesz zobaczyć jeszcze więcej dzieł, obserwując ich na Behance i Instagramie.

Czytaj: Niesamowite rzeźby wykonane ze starych części zegarka

Artyści Asya Kozina i Dmitriy Kozin tworzą skomplikowane peruki z papieru.

Artyści inspirują się historią i modą – szczególnie stylami barokowymi i rokokowymi.

Asya Kozina and Dmitriy Kozin:
Strona internetowa | Behance | Facebook | Instagram

Czytaj: PIĘKNO ARCHITEKTURY WŚRÓD KSIĄŻEK

wad

Brak postów do wyświetlenia