Dla urodzonej w Rosji, mieszkającej w Londynie artystki wizualnej Helgi Stentzel, jedzenie i inne artykuły gospodarstwa domowego to nie tylko zwykłe towary.
Mają ukryte osobowości, które są gotowe do ożywienia. Stentzel używa ubrań, przyborów kuchennych, książek, chleba i nie tylko, aby stworzyć obsadę kolorowych postaci i zabawnych scen.
Dając wgląd w jej twórczy umysł, jej seria zdjęć nosi trafny tytuł Surrealizm gospodarstwa domowego.
Czytaj: Powstaną nowe, tanie mieszkania na wynajem w Poznaniu
Od uroczego szczeniaka zrobionego z główki sałaty po konia złożonego z prania na sznurku, Stentzel może zamienić prawie każdy materiał w coś zupełnie nowego.
Każdy obraz powstaje poprzez ustawienie obiektów w pożądanym kształcie i pozie. Następnie Stentzel fotografuje scenę i czasami dodaje ręcznie rysowane ilustracje – takie jak oczy i usta – dla dodatkowego akcentu osobowości.
W innych pracach artysta używa małych kawałków papieru i starannie dobranych składników, aby stworzyć iluzję rysów twarzy.
„Inspirują mnie codzienne czynności, a także wpatrywanie się w rzeczy dłużej, niż jest to społecznie akceptowalne” – mówi Stentzel w wywiadzie dla My Modern Met.
„Mogę spędzić całe wieki, oglądając na przykład kromkę chleba w restauracji, aby irytować moją rodzinę i przyjaciół”. Dodaje: „Noszę też ze sobą gruby zeszyt, w którym notuję swoje pomysły. Nie wszystkie z nich są odpowiednio sfotografowane i wyretuszowane, ale naprawdę lubię je przeglądać od czasu do czasu – to jak zbiór inspiracji”.
Czytaj: Sztuka z kamyczków
Stentzel tworzy zabawne i dziwaczne obrazy z codziennych rzeczy, zamieniając coś, co widzimy każdego dnia, w zdjęcia, których na pewno nie widzimy każdego dnia.
Zobacz poniżej ciekawe aranżacje Stentzel i dowiedz się więcej z jej portfolio na Instagramie, Facebooku, stronie internetowej, Pinterest.
W serii zdjęć Surrealizm w gospodarstwie domowym Helgi Stentzel zamienia przedmioty codziennego użytku w kreatywne postacie.



Prozaiczne przedmioty ożywają sprytnymi kompozycjami.
















johannesfloe.com – Art to remember