Artystka zamienia prawdziwe muszle w ozdobną biżuterię, które wyglądają jak dawno utracony skarb

0
461

Obecnie wielu współczesnych artystów poszukuje nowych sposobów wyrażania swojej sztuki w inny sposób niż inni. Porzucają tradycyjne płótno i zamiast tego używają czasem mniejszych, ale rzadko spotykanych rzeczy. Jednym z najbardziej znanych artystów jest rzemieślniczka Mary Kenyon z Kalifornii.

Używa prawdziwych muszelek i przekształca je w piękne ozdobną biżuterię jubilerską. Jej praca jest bardzo szczegółowa i wygląda jak fragment starożytnego skarbu, który można znaleźć na zatopionych statkach. Jest artystką samoukiem, a inspiracje czerpie od ojca, który był bardzo utalentowanym malarzem olejnym.

Jesteście ciekawi jak powstaje jej grafika? Projekty Kenyon powstają poprzez przeniesienie obrazu na powierzchnię prawdziwej muszli. Następnie Kenyon ostrożnie maluje małe ozdobne detale w biżuterii Swarovskiego. W ten sposób jej prace wyglądają jak z epoki wiktoriańskiej, być może należącej do arystokraty.

Przewiń w dół i sprawdź jej niesamowite dzieła sztuki, które wyglądają jak starożytny skarb, który można znaleźć na dnie morza!

Czytaj: Ta artystka hafciarska używa nici zamiast farby do tworzenia niesamowitych scen krajobrazowych

Więcej informacji: Instagram

Czytaj: SZTUCZNA PLAŻA W JAROSŁAWCU – JEDYNA TAKA W POLSCE, WYJĄTKOWA NA SKALĘ EUROPY.