Artystki pomalowały ogromne schody geometrycznymi wzorami w neonowym kolorze

0
496

Artystki Jessie Unterhalter i Katey Truhn przekształciły zwyczajne przestrzenie publiczne w kolorowe atrakcje dla wszystkich. Ich niedawny mural na Appalachian State University okrywa trzy-poziomowe schody kalejdoskopem żywych wzorów. W efekcie mural wygląda jak ręcznie tkany dywan.

„Uniwersytet publiczny w Boone w Północnej Karolinie poprosił dziewczyny o pomalowanie schodów łączących główną ulicę z uniwersytetem” – powiedziały Unterhalter i Truhn w rozmowie z My Modern Met. „Zainspirowały nas wszystkie tkane tkaniny, które pochodzą z Appalachów i luźno oparłyśmy nasz projekt na tych tradycjach”.

Ogromny mural zawiera szereg kolorów w paski, które zygzakują po betonowych schodach, a także motyw pomarańczowego słońca. Nawet oglądany pod różnymi kątami iluzoryczny mural przypomina kaskadowy dywan – dzięki geometrii i symetrii.

Czytaj: Pomysłowe schody z całego świata

„Kiedy go malowałyśmy, w zasadzie odgrodziłyśmy całą klatkę schodową i zrobiłyśmy analogowe krosno” – wyjaśniają Unterhalter i Truhn. „W grę wchodziło dużo matematyki, uzyskanie odpowiedniego kąta i perspektywy było wyzwaniem, ale ostatecznie wszystko się ułożyło. Aby wzmocnić tekstylne odniesienie, dodałyśmy frędzle na końcu muralu, aby ludzie czuli się, jakby chodzili po dywanie”.

Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej malowideł ściennych autorstwa Unterhaltera i Truhna i śledź je na Instagramie, aby być na bieżąco z ich najnowszymi dziełami.

Artystki Jessie Unterhalter i Katey Truhn tworzą niesamowite murale.

Dziewczyny pomalowały schody na Appalachian State University iluzorycznym obrazem.

W efekcie schody wyglądają jakby została pokryte kolorowym, geometrycznym dywanikiem.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Jessie i Katey: Strona internetowa | Instagram

Czytaj: Sztuka na schodach