Atlanta tworzy największy w kraju las darmowej żywności

0
332
Miejski Las Spożywczy w Browns Mill

Atlanta tworzy największy w kraju las darmowej żywności z nadzieją na rozwiązanie problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego.

Miejski Las Spożywczy w Browns Mill jest pierwszym lasem spożywczym należącym do miasta i zarządzanym przez miasto. Działka o powierzchni siedmiu akrów zostaje przekształcona w jadalny krajobraz.

Las spożywczy, znajdujący się w południowo-wschodniej Atlancie, będzie produkować szeroką gamę świeżych, aromatycznych i zdrowych orzechów, owoców, warzyw, ziół i grzybów, które staną się dostępne do publicznego spożycia.

„Dostęp do terenów zielonych i zdrowej żywności jest bardzo ważny. I to jest część naszej misji” – mówi Michael McCord, certyfikowany arborysta i ekspert w dziedzinie ogrodnictwa, który pomaga w zarządzaniu lasem.

Las jest częścią większej misji miasta Atlanty, której celem jest dostarczenie zdrowej żywności w promieniu 0,8 km dla 500 000 mieszkańców Atlanty do 2022 r., chociaż jeszcze w 2014 r. uprawa żywności na działkach mieszkalnych w mieście była nielegalna.

„Gościmy wielu studentów na wycieczki terenowe, a dla wielu z nich jest to pierwszy raz w ogrodzie, na farmie lub w lesie. Dzięki temu mogą w jeden dzień doświadczyć wszystkiego, co dotyczy miejskiego rolnictwa i miejskiego leśnictwa. To naprawdę wyjątkowe.

Czytaj: Czasami warto spojrzeć w górę. Piękno włoskiego lasu.

Obecnie las jest własnością departamentu parków, a ponad 1000 wolontariuszy i sąsiadów pomaga w sadzeniu, podlewaniu i utrzymaniu lasu. W ciągu jednego dnia w lesie może pracować ponad 50 wolontariuszy.

Czytaj: Koraliki weneckie z epoki renesansu znalezione na Alasce

„Praca na rzecz utrzymania lasu wykonywana przez wolontariuszy jest świadectwem zdolności lasu do budowania społeczności” – powiedziała Carla Smith, radna miasta Atlanty, która pomogła w rozpoczęciu projektu.

„To naprawdę park dla wszystkich”, powiedziała Smith. „Za każdym razem, gdy tam jadę, jest społeczność, która szanuje i docenia świeżą, zdrową żywność. Istnieje mentalność, o której ludzie wiedzą, że biorą tylko to, czego potrzebują”.

„Wszystkiego można się nauczyć, niezależnie od tego, czy są to drzewa, szlaki, pszczoły czy warzywa. To jest dla mnie najważniejsze – zwiększamy świadomość na temat zrównoważonego rozwoju i rolnictwa”.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org