Australijscy strażacy pozują do kalendarza na rok 2021, a zdjęcia są jak zawsze gorące!

0
887

Zdjęcia strażaków z uroczymi zwierzętami w kalendarzu charytatywnym.

Australian Firefighters Calendar powstał w 1993 roku, aby zbierać fundusze przekazywane szpitalom dziecięcym. Od tego czasu zebrano ponad 3,2 miliona dolarów na różne cele charytatywne, a biorąc pod uwagę dotychczasowy rozwój roku 2020, naprawdę potrzebujemy kalendarza również w tym roku.

„Rok 2019 i początek 2020 były szczególnie niszczycielskimi okresami, a świat opłakiwał Australię, kiedy ucierpieliśmy z powodu katastrofalnych pożarów buszu i szacowanej utraty 1 miliarda zwierząt z naszej różnorodnej rodzimej przyrody” – wyjaśnił zespół Australian Firefighters Calendar. „Chociaż pożary zostały ugaszone, zniszczony busz uniemożliwił wielu wysiedlonym zwierzętom powrót do ich naturalnego środowiska”.

W tym roku popularny kalendarz „miłośników zwierząt” będzie ważniejszy niż kiedykolwiek. Podczas gdy fundusze z zeszłorocznego kalendarza 2020 pomogły w opłaceniu nowego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych przez prawie 6 miesięcy, edycja 2021 powinna odegrać istotną rolę w leczeniu rannych dzikich zwierząt w wyniku ostatnich pożarów.

Więcej informacji:  australianfirefighterscalendar.com | Facebook | Instagram

Od 1993 roku strażacy z miejskich, ochotniczych, lotniczych oraz zbrojnych oddziałów służby pożarniczej spotykają się, aby stworzyć jeden z najbardziej kultowych kalendarzy świata. Tak prezentuje się kalendarz na 2021 rok.

Australian Firefighters Calendar

„Każdego roku setki strażaków z całej Australii przesyła zdjęcia do sesji zdjęciowej do kalendarza, ale spośród setek chętnych wybiera się tylko 24 strażaków” – powiedział David Rogers, dyrektor Australian Firefighters Calendar. „Nawet wtedy nie ma gwarancji, że udane zdjęcie znajdzie się w kalendarzu”.

Zwierzęta, które widzisz na zdjęciach, pochodzą z kilku lokalnych organizacji charytatywnych. „Osoby z organizacji przyprowadzają psy, szczenięta, kocięta i koty. Korzystamy również z koni terapeutycznych, które pomagały dzieciom z autyzmem i dorosłym cierpiącym na choroby psychiczne” – wyjaśnił Rogers. „Mamy także alpaki, kozy i lamy”.

Niektórzy strażacy mają tak silną więź ze zwierzęciem, z którym pozują, że bywa, że je adoptują! „Mamy strażaków, którzy adoptowali po sesji zdjęciowej szczenięta i kocięta” – powiedział Rogers, dodając, że zwierzęta są gwiazdami pokazu. „Nigdy się źle nie zachowują. To tak, jakby zwierzęta wiedziały, że są fotografowane”. Biorąc to pod uwagę, cały proces wymaga czasu. Na przykład tegoroczna sesja zdjęciowa trwała 17 dni.

Ale cały wysiłek jest tego wart. Wszystko po to, aby pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne w Australii i za granicą.

„Nikt nie pozostał niewzruszony po obserwowaniu zwierząt próbujących wydostać się z pożarów buszu, a utrata dzikiej przyrody jest nie do pojęcia” – jeden ze strażaków wspomina australijski sezon pożarów buszu 2019–2020, który nazwano Czarnym Latem. „Wszyscy w Australian Firefighters Calendar zdecydowali, że wszystkie nasze wysiłki powinny być w tym roku skupione na australijskiej dzikiej przyrodzie”.

Tutaj możecie zobaczyć, jak australijscy strażacy pozowali ze zwierzętami do kalendarza na 2020 rok.

Kalendarze 2021 będą zbierać fundusze dla rodzimych organizacji charytatywnych zajmujących się zwierzętami, które są niezbędne do wspierania delikatnej przyrody. Jednym z nich jest szpital Byron Bay Wildlife Hospital, w którym dr Stephen Van Mil i jego zespół budują pierwszy w Australii mobilny szpital dla dzikich zwierząt, który będzie używany w nagłych wypadkach.

Kultowy, australijski kalendarz ze strażakami stał się jednym z najpopularniejszych na świecie.

johannesfloe.com – Art to remember

Czytaj: W Australii znaleziono sposób na walkę z plastikiem.