Bąbelki lodu pojawiły się na powierzchni jeziora

0
380
Źródło: taniko1212/Instagram

Natura jest pełna spektakularnie pięknych widoków, a niektóre naturalnie występujące zjawiska są tak inspirujące, że aż trudno uwierzyć własnym oczom.

Jeden z takich cudów ma miejsce podczas mroźnych zimowych miesięcy nad jeziorem Nukabira na wyspie Hokkaido w Japonii. Spokojna powierzchnia jeziora pokryta jest mroźnymi bąbelkami lodu, które rozciągają się na dużych pasach, tworząc czarujący widok.

Ten niezwykły pokaz ma miejsce, gdy gazy i inne różnorodne substancje unoszą się z dna i zamarzają, gdy zbliżają się do powierzchni. Niektóre bąbelki lodu nawet nie docierają do samej góry i zostają zawieszone w wielowymiarowych warstwach. Rezultatem jest jedna z najbardziej niesamowitych instalacji sztuki środowiskowej, jaką kiedykolwiek stworzyła sama Matka Natura.

Czytaj: Te ptaki w Japonii wyglądają jak małe puszyste bawełniane kulki

Zwykle w regionie Hokkaido w Japonii również występują obfite opady śniegu, które zazwyczaj ukrywają mistyczną powierzchnię jeziora. Jednak w tym roku bąbelki lodu pozostały nietypowo widoczne, przyciągając wielu fotografów do jeziora, aby uchwycić niezwykły widok.

Przewiń w dół, aby zobaczyć niektóre z naszych ulubionych z Instagrama.

Te eteryczne bąbelki lodu pojawiają się na powierzchni jeziora Nukabira na Hokkaido w Japonii podczas mroźnych zimowych miesięcy. Oto jedne z najlepszych zdjęć tego zjawiska z Instagrama!

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Czytaj: Japońskie więzienie to nie wczasy. Dzieją się tam okrutne i straszne rzeczy!

johannesfloe.com – Art to remember