Baby Shark jest najczęściej oglądanym wideo w historii YouTube

0
341
Zdjęcie: YouTube

Baby Shark jest obecnie oficjalnie najczęściej oglądanym filmem na YouTube. Dlaczego ta piosenka o rodzinie rekinów stała się najpopularniejsza na świecie?

Wesoły animowany drapieżnik przepłynął przed niezwykle chwytliwym hitem Despacito. Piosenka Luisa Fonsiego została obejrzana aż 7,04 miliarda razy, podczas gdy Baby Shark osiągnęło 7,05 miliarda odsłon i wciąż pnie się w górę.

W chwili pisania tego tekstu Baby Shark i jego krewni nie wiedzieli, że staną się najpopularniejszymi bohaterami i osiągną fenomenalny sukces na skalę światową.

Poza powtarzalnymi, chwytliwymi tekstami i tanecznymi ruchami, to, jak piosenka dziecięca Baby Shark stała się tak popularna, jest z pewnością zagadką.

Czytaj: Odważny fotograf uchwycił żarłacza białego skaczącego ponad 3,5 m nad oceanem

Baby Shark to żyła złota

Baby Shark to piosenka, o której uważa się, że istnieje od dawna, dokładniej od lat 70., ale piosenka zyskała popularność dopiero, jak została wyprodukowana przez południowokoreańską firmę Pinkfong.

To właśnie wersja Pinkfong zapoczątkowała wirusowe szaleństwo, które rozpoczęło się w Azji Południowo-Wschodniej, a później na całym świecie.

Chwytliwe teksty i zabawne ruchy taneczne sprawiły, że piosenka stała się popularna zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Autor tekstów Jonatan Wright jest zdania, że Pinkfong dopuściło się kradzieży jego pomysłu na interpretację utworu. Sprawa trafiła do Koreańskiej Komisji ds. Praw Autorskich. A jak nie wiadomo o co, chodzi, to zawsze chodzi o kasę.

Jeśli jeszcze nie widzieliście Baby Shark, to możecie obejrzeć ją sobie poniżej. 

Warto dodać, że utwór jest na tyle popularny, że trafił na całą masę zabawek i gadżetów dla dzieci… a nawet do gry Just Dance 2020, gdzie również jest chętnie odgrywanym utworem.

Czytaj: Fontanna z krakowskiego Rynku dostała drugie życie

johannesfloe.com – Art to remember