Badanie wykazało, że tętno psa przyspiesza, gdy mówisz mu „Kocham Cię”

0
661
Zdjęcie: Stock Photos from MANGOSTAR/Shutterstock

Czy powiedziałaś ostatnio swojemu psu, że go kochasz? Możesz zacząć wypowiadać te dwa małe słowa przy każdej okazji. Niedawne badania dowiodły tego, co miłośnicy psów zawsze podejrzewali: psy rozumieją to pełne miłości zdanie i fizycznie reagują na nie.

Badanie przeprowadzone przez Canine Cottage mierzyło reakcje organizmu psów i wykazało, że tętno szczeniąt wzrosło średnio o 46,2%, gdy powiedziano im: „Kocham Cię”.

W badaniu serca wykorzystano monitory do śledzenia tętna psa podczas różnych czynności. Naukowcy odkryli, że powiedzenie swojemu psu szczególnej frazy „Kocham Cię” podnieca zwierzę i podnosi jego tętno.

Natomiast przytulanie zwierzaka działa uspokajająco. Przytulanie się z psem zmniejsza jego tętno średnio o 22,7%. Te reakcje ciała na bodźce emocjonalne mają charakter dwukierunkowy. Badanie wykazało, że ludzkie tętno wzrosło o około 10,4%, gdy człowiek zobaczył swojego psa. Te dane wzbogacają wiedzę naukową, wyjaśniając, dlaczego pies jest „najlepszym przyjacielem człowieka”.

Czytaj: Kot i pies najlepszymi przyjaciółmi dziecka!

Podczas gdy tętno psa może rzucić światło na jego emocje, „miłość” prawdopodobnie oznacza coś nieco innego dla ludzi i psów. Psy liżą twarze, merdają ogonami i z entuzjazmem wskakują na swoich właścicieli, okazując im miłość i lojalność.

Jako oznaki oddania ludzie ofiarowują drapanie po brzuszku, drapanie za uszkiem i gryzaki. Ale niektóre przejawy miłości nie są tak łatwe do zrozumienia u różnych gatunków. Według Canine Cottage psy niezłośliwie żują i nie niszczą rzeczy swoich ludzi. To frustrujące zachowanie w rzeczywistości wynika z chęci uspokojenia się poprzez przeżuwanie przedmiotu o cudownym zapachu człowieka. To irytujące zachowanie świadczy o tym, jak bardzo Twój pies Cię kocha.

Więcej faktów o miłości psów można znaleźć na stronie internetowej Canine Cottage. I nie zapomnij powiedzieć swojemu psu, że go kochasz, i spraw, by jego serce podskoczyło z radości.

johannesfloe.com – Art to remember

Nowe badanie przeprowadzone przez Canine Cottage wykazało, że tętno psa wzrasta o 46,2%, gdy mówisz mu „Kocham Cię”.

Zdjęcie: Stock Photos from DON HUAN/Shutterstock

Psy rozumieją i ekscytują się okazywaniem miłości, podczas gdy przytulanie uspokaja psa i obniża jego puls.

Zdjęcie: Stock Photos from DI STUDIO/Shutterstock

Tętno człowieka wzrasta, gdy zobaczy swojego szczeniaka. Biologiczna reakcja na miłość działa w obie strony.

Zdjęcie: Stock Photos from YUTTANA JAOWATTANA/Shutterstock

Źródło: greenmatters.com

Czytaj: Znana cukiernia w Krakowie prosi mieszkańców o pomoc. “Pomóżcie nam stanąć na nogi”