Banany Blue Java są niebieskie i smakują jak lody waniliowe.

0
1579

Te banany różnią się od tych, do których przywykliśmy. Nie są żółte tylko niebieskie. Na dodatek smakują jak jedne z najbardziej uwielbianych lodów na świecie.

Banany Blue Java są uprawiane w wielu częściach Azji, Australii i na Hawajach.

Niedojrzały owoc nabiera zielonkawo-srebrno-niebieski odcień dzięki woskowej powłoce, stąd nazwa Blue Java. Ze względu na słodki i miękki miąższ banany te są znane jako „Ice Cream”. Smakują podobnie jak krem waniliowy lub lody waniliowe.

Kremowa konsystencja i zachwycający smak sprawiają, że banany Blue Java są idealne na śniadanie lub jako zdrowa przekąska w podróży.

Banan Blue Java ma kilka innych nazw. Poza „Ice Cream” (jak nazywają go na Hawajach), mówią na niego na Hawajach także banan „Fidżi”. Na Filipinach mówią „Krie”, a w różnych częściach Ameryki Środkowej „Cenzio”.

Banany te są popularnym owocem w każdym domu lub ogrodzie, ponieważ ozdobne drzewka szybko dają owoce i zapewniają dużo cienia.

Możesz je zjeść na surowo lub zmieszać w smoothie z masłem orzechowym lub zrobić starą sztuczkę z zamrażaniem – mieszasz banany na ciapkę i wkładasz do zamrażarki, aby stworzyć naturalne, zdrowe lody.

Kiedy banan jest niedojrzały ma niebiesko-zieloną skórę, która stopniowo zmienia się w bladożółty kolor, z dojrzałym białawym miąższem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Japońska dieta bananowa potrafi zdziałać cuda – przez 3 dni schudniesz 3 kilogramy!

Banan przyszłości?

Odmiana Cavendish jest zagrożona i może wyginąć z powodu problemów z klonowaniem i szerzącą się chorobą. Blue Java to różnorodny gatunek, który powstał z ogromnym trudem. Rozwija się w cieplejszym klimacie Azji, Australii, a nawet południowych stanach Ameryki.

Banan Blue Java jest odporny na zimno. To odmiana bananów, które są słodkie, nieco krótsze niż zwykłe banany Cavendish.

Drzewo z niebieskimi bananami może dorastać do 5,5 metra wysokości i 3 metrów szerokości z dużymi srebrno-zielonymi liśćmi wyrastającymi wokół grubego, mocnego pnia. Banany mają przyjemny aromat i smak.

Wielu sprzedawców online w USA może dostarczyć drzewko prosto do drzwi, a Ty możesz je hodować w domu, we własnym ogrodzie.

Coraz częściej ludzi chce hodować własne niebieskie banany, ponieważ coraz więcej ludzi poznaje smak waniliowych lodów, jedząc banany Blue Java. Sprzedawcy detaliczni, tacy jak Amazon sprzedają drzewka doniczkowe, jeśli nie możesz w swojej okolicy znaleźć lokalnego sklepu z tym drzewkiem. Banany Blue Java będą także dobrze rosły w szklarniach.

W Polsce kupienie tej odmiany bananów jest bardzo ciężkie, wręcz niemożliwe. Za to można wyhodować drzewko w ogrodzie, ale należy wciąć pod uwagę, że drzewko osiągnie wysokość 5 metrów.

Źródło i zdjęcia: routinejournal.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl