Będzie jak w piekle – nadciągają upały.

0
783
Nadchodzi fala ekstremalnego upału. Już za kilka dni temperatura w Polsce ma sięgnąć 40 stopni C. Czerwiec 2019 może się okazać najgorętszym od ponad 200 lat historii pomiarów. Zdjęcie: pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku województw przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem. Już za kilka dni w Polsce temperatura może sięgać 40 stopni.

Zagrożone mogą być województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z południa kontynentu na nasz kraj napłynie gorąca zwrotnikowa masa powietrza, która odpowiada za tak wysoką temperaturę.

Razem z wysoką temperaturą pojawią się również lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu, a także gradem. W czwartek i w piątek niemal w całym kraju temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 27°C do 30°C, chłodniej jedynie nad samym morzem od 24°C do 26°C. W tych dniach z zachodu na wschód kraju powoli będzie przemieszczała się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, który w sobotę przyniesie ochłodzenie” – czytamy w komunikacie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ratownik z Ustki chciał uświadomić ludziom jak zdradliwe bywa morze – wystarczył jeden krok!

Powołując się na inne źródło – TVN Meteo – cztery dni z rzędu odnotujemy w Polsce temperaturę powyżej 30 st. C. Burzom towarzyszyć będzie opad gradu.

Wykorzystajmy te ciepłe dni do odpoczynku nad wodą. Dla naszych pociech to czas wakacji – wysokie temperatury są idealne do spędzania czasu nad morzem czy jeziorem. Pamiętajmy o filtrach do opalania i pijmy dużo wody. Co do burz – to w czasie ich przejścia warto się schronić w domu i najnormalniej w świecie przeczekać.

Zapraszam do f7city.pl – znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów!