Bilans wypadków i ofiar po świętach

0
369
views
Policjanci w ramach akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" patrolowali polskie drogi. Zdjęcie: pl.freepik.com

Od wtorku w całej Polsce trwała policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Zakończono ją w niedzielę o godzinie 22:00. Zobaczcie, ile było wypadków, ofiar i pijanych kierowców za kierownicą. Bilans po świętach 2019.

Święta, święta i po świętach… W zaledwie dwa dni: 20 osób nie żyje, 233 rannych.

W Wigilię i dwa dni świąt w 187 wypadkach zginęło 20 osób, 233 zostały ranne. Zatrzymano 506 nietrzeźwych kierowców – podała Główna Komenda Policji.

W kolejnych dniach te statystyki wciąż rosły. W piątek doszło do 66 wypadków, w których zginęło dziewięć osób, a 83 zostały ranne. Policja zatrzymała 150 nietrzeźwych kierowców.

W sobotę 28 grudnia – według danych KGP – doszło do 32 wypadków, w których zginęło pięć osób, zaś 31 zostało rannych. Zatrzymanych zostało 141 nietrzeźwych kierowców.

Zdjęcie: pl.freepik.com

„Wciąż wielu kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol” – podkreśla komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierowców” – zaznaczył przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

— Ten rok jest specyficzny w ogóle, bo właściwie co roku można by mówić, że jest bezpieczniej i że te święta były bezpieczniejsze. W tym roku jest inaczej. Te święta nie były bezpieczniejsze. W te święta nie było mniej ludzi pod wpływem alkoholu, tylko było więcej. Było więcej wypadków, niestety więcej zabitych i rannych – mówił podinsp. Radosław Kobryś w tvn24.

Czytaj: Od listopada policja będzie sprawdzać stan licznika

Czytaj: NOWOCZESNE BRAMKI ABC NA LOTNISKU ŁAWICATegoroczne święta nie były bezpieczniejsze.