Biochemiczka wygrała konkurs piękności po tym, jak wykonała eksperyment chemiczny na scenie!

0
732

24-letnia biochemiczka Camille Schrier zdobyła koronę i tytuł Miss Wirginia, po tym jak zaprezentowała swój talent na scenie w formie eksperymentu naukowego.

Trzeba przyznać, że przyjął się pewien stereotyp panujący wśród kobiet Miss. Mówi się, że nie często w parze idzie piękno zewnętrze z inteligencją i mądrością. W tym przypadku tak jest. Pewna biochemiczka zrobiła show na scenie i wygrała konkurs piękności. Nie dość, że piękna to na dodatek mądra!

Podczas konkursu piękności, Camille Schrier, reprezentantka Wirginii zaprezentowała na scenie raczej rzadko spotykany talent w tego typu programach.

Zdjęcie: instagram.com

Podczas gdy zwykłe „talenty” w tych konkursach często sprowadzają się do zaśpiewania piosenki lub wyciągnięcia królika z kapelusza, pani Schrier wyszła w fartuchu laboratoryjnym i goglach, aby oczarować sędziów demonstracją katalitycznego rozkładu nadtlenku wodoru.

Po dokładnym zmieszaniu roztworu chemikaliów ze zlewkami eksperyment Camille zakończył się eksplozją niebiesko-pomarańczowej piany, znanej jako reakcja „Elephant Toothpaste”.

Zdjęcie: instagram.com

„Ewolucja konkursu Miss America, który odzwierciedla większą integrację, a także możliwość dokonania zmian i zdobycia stypendiów zainspirowała mnie do zrobienia kroku naprzód w tym roku i konkurowania” – powiedziała Camille dla IFLScience.

„Jestem kimś więcej niż tylko Miss Wirginii. Jestem też Miss Biochemiczek i chcę zrobić karierę w branży farmaceutycznej”.

Zdjęcie: instagram.com

Filmik z eksperymentem pięknej biochemiczki możesz zobaczyć poniżej:

Dziewczyna porwała publiczność i zdobyła koronę.

Zdjęcie: instagram.com

Czytaj: Ma dopiero 9 lat, a już zdobyła tytuł miss. Zobacz jak wygląda bez makijażu!

Zamiast pokazywania swoich ciał w strojach kąpielowych, zawodniczki w Miss America 2.0 poświęcały więcej czasu na podkreślenie swoich osiągnięć i celów. Obowiązkowym ubiorem były suknie wieczorowe, a kandydatki mogły wybrać sukienki, które wyrażały to, kim naprawdę są.

Według strony internetowej konkurs Miss America 2.0 mają reprezentować kobiety mądre, inteligentne, dzięki czemu zmienią się wśród społeczeństwa uprzednio zdefiniowane stereotypy.

Zdjęcie: instagram.com

„Nie jesteśmy już widowiskiem. Miss America będzie reprezentować nowe pokolenie kobiet – silnych, mądrych, przywódczyń skupionych na zdobyciu stypendium, mających wpływ na społeczeństwo, z prawdziwym talentem” – powiedziała Gretchen Carlson, przewodnicząca rady nadzorczej.

„W naszym kraju trwa rewolucja kulturalna, w której kobiety znajdują odwagę, by wstać i zabrać głos w wielu sprawach. Miss America z dumą rozwija się jako organizacja i dołącza do tego ruchu inicjującego”.

Zdjęcie: instagram.com

Pani Schrier, która jest reprezentantką Wirginii ma podwójny licencjat z Virginia Tech w dziedzinie biochemii i biologii systemów, a obecnie studiuje doktorat farmacji na Virginia Commonwealth University.

Zdecydowała, że jako talent pokaże eksperyment naukowy, ponieważ chce, aby inni, po zobaczeniu tego show podekscytowali się i zainteresowali się nauka, chemią i matematyką.

Zdjęcie: instagram.com

„Staram się być jak Bill Nye” – powiedziała na blogu uniwersyteckim. „Po to właśnie zamierzam. Chcę ekscytować dzieci, ale nie chcę, żeby to było nudne, żeby nauka ich nie nudziła”.

Zdjęcie: instagram.com

„Ten rozgłos jest potrzebny, ponieważ ta dziedzina nauki jest zdominowana przez mężczyzn. Obecnie 81% dyplomów inżynierii w USA otrzymuje mężczyzn, mimo że nie ma znaczących różnic w umiejętnościach w matematyce i naukach ścisłych” – mówi Camille.

Miejmy nadzieję, że wygrana Camille zainspiruje wiele młodych dziewcząt do podążania jej śladami i zainspiruje je do rzucenia sobie wyzwania na najwyższym poziomie badań naukowych!

Czytaj: Alternatywne szyldy poznańskich sklepów

wad

Brak postów do wyświetlenia