„Brzydkie” pismo jest pierwszą oznaką potężnej inteligencji

0
1068
Badacze odkryli, że brzydki charakter pisma świadczy o wysokiej inteligencji. Zdjęcie: pl.freepik.com

Piszesz po prostu okropnie? Nie martw się, możesz być geniuszem!

Rodzice i nauczyciele na całym świecie dbają o to, aby dzieci starały się pisać poprawnie i czytelnie od momentu, gdy w ogóle nauczyły się pisać.

Jeśli dziecko pisze niepoprawnie lub jego pisanie jest generalnie niezrozumiałe, wyrzuty zaczynają się w szkole i rodzinie. Najczęściej dziecko słyszy: „Ty sam nie potrafisz odczytać, co piszesz” lub „Potrzebuję tłumacza, aby zrozumieć, co tu jest napisane” .

Diario Correo

Jednak wyniki opublikowanego badania różnią się od tego, co było znane do tej pory. Być może te nieszczęsne dzieci, które piszą „odręcznym pismem lekarza”, tak naprawdę nie muszą się zmieniać, ponieważ są bardzo inteligentne.

Bardzo ciekawy jest fakt, iż pismo nieczytelne, lecz skoordynowane i o jednolitym obrazie, charakteryzujące się impulsem wyrazowym, czyli pisaniem całego wyrazu jednym ciągiem, bez odrywania ręki od kartki, możemy zauważyć u osób wykształconych i inteligentnych. W tym przypadku w obrazie pisma mogą pojawiać się również tzw. skróty myślowe. Tak więc, gdy ktoś ma brzydki charakter pisma, wbrew pozorom może to świadczyć o tej osobie również w superlatywach.

Według badań opublikowanych w American Journal of Psychology, a wcześniej w La Vanguardia, ci, którzy piszą brzydko, są mądrzejsi niż ci, którzy piszą bezbłędnie.

Czemu? Powodem jest to, że mózg działa szybciej niż ręce. Wyniki analizy pokazują, że dzieci słabo piszące odręcznie wykazują większe zdolności umysłowe i większą elastyczność umysłową niż ich rówieśnicy. Dla nich informacje, które przetwarzają, są ważniejsze niż chęć ich pięknego zapisania.

Czytaj: Krakowska pizza w rytmie disco-polo. Wideo lokalu podbija Internet!

Zdjęcie: pl.freepik.com

Aby pisać ręcznie, ciało i umysł muszą się ze sobą skoordynować. Nie tylko nadgarstek i palce muszą być w prawidłowej pozycji, ale także oczy muszą uważnie obserwować, co robi ręka.

Musisz także wiedzieć, jak wyglądają litery, co wymaga połączenia z procesem pamięci. Dlatego to normalne, że niektórzy ludzie mają problemy z pisaniem.

Jednak każdy może poprawić swoje pismo ręczne, ponieważ jest to kwestia praktyki. Aby to osiągnąć, wystarczy dużo ćwiczyć, być konsekwentnym i wytrwałym.

Znasz osobę, która naprawdę brzydko pisze?