Cecha, którą posiadają inteligentne osoby

0
407
Zdjęcie: pl.freepik.com

Co wyróżnia osoby inteligentne? Odpowiedź na to pytanie postanowiła znaleźć Jeremy Dean, doktor psychologii.

Dean przeprowadziła badanie, w którym spróbowała ustalić, czy istnieją cechy osobowości, którymi wyróżniają się osoby z wysokim IQ. Badanie przeprowadzono na dużą skalę, łącznie obejmowało 1116 par bliźniaków.

Czytaj: Istnieje 8 rodzajów inteligencji dzieci. Jaki talent ma Twoje dziecko?

Jak pokazały wyniki, są pewne cechy charakteru, którymi wyróżniają się inteligentne osoby, a których całkowicie brakuje osobom z niskim IQ.

Osoby, które przejawiają zachowania aspołeczne, są agresywne, chamskie, niepohamowane, drażliwe, histeryczne mają znacznie niższy współczynnik IQ niż osoby, które są uczciwe, życzliwe, serdeczne, powściągliwe i sumienne. Luka w wynikach testu wynosiła minimum 10 punktów.

Osoby inteligentne mają wysoką zdolność samokontroli i samoorganizacji, cechują się również inteligencją emocjonalną na wysokim poziomie oraz empatią.

Czytaj: Daj swojej choince drugie życie! Dołącz do Akcji Choinka 2020/2021

Dzięki rozwiniętym zdolnościom umysłowym człowiek potrafi myśleć na dużą skalę, potrafi śledzić interakcje w zespole, potrafi zachowywać się tak, aby budować konstruktywne relacje, ma o wiele bardziej rozwinięte sumienie i wysokie wartości moralne.

Osoby mało inteligentne pozbawione są takich cech ze względu na niską organizację mózgu, która nie pozwala im dostrzec wszystkich możliwości rozwoju wydarzeń i relacji, dodać je w jeden poznawczy obraz świata.

Osoby z niskim IQ przejawiają przewagę podstawowych instynktów (agresję, obronę terytorium i własnego bezpieczeństwa). Nie potrafią też kontrolować swoich emocji.

Podsumowując, cecha charakteru, którą posiadają osoby inteligentne to dobroć. Z kolei osoby mało inteligentne cechuje agresywność.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org