Cheese tea, czyli serowa herbata. Kto chętny?

0
511
Cheese tea, czyli serowa herbata. Zdjęcie: Instagram

Niektórych może wzdrygnąć na samą myśl, ale serowa herbata jest bardzo popularna wśród mieszkańców Tajwanu i Chin. I nie brakuje chętnych, którzy uwielbiają ją pić.

Co to jest cheese tea, czyli serowa herbata? Jak się ją przygotowuje?

To wcale nie jest herbata posypana żółtym, startym serem. Aby przygotować serową herbatę można użyć zarówno ciepłej jak i chłodnej wody oraz serka śmietankowego (np. Philadephia) zmiksowanego z mlekiem skondensowanym.

Połączenie serka śmietankowego z mlekiem skondensowanym da nam słodki lub słony krem o konsystencji bitej śmietany, który daje się na wierzch herbaty. Zaparza się najczęściej klasyczną herbatę zieloną, czarną lub sproszkowaną matcha.

Nie za bardzo zdrowa herbata

Klasyczna zielona herbata sama w sobie jest bardzo zdrowa, jednak w połączeniu z tłustym serkiem śmietankowym i skondensowanym mlekiem osłodzonym wypada już trochę gorzej. Taka azjatycka herbata zapewnia organizmowi sporą dawkę cukru i tłuszczów nasyconych. Herbata ma około 100 kcal, więc nie ma tragedii, ale są to mało wartościowe kalorie. Warto oczywiście spróbować takiej herbaty, ponieważ trzeba próbować nowych rzeczy i otwierać się na nowe smaki.

Czytaj: Plastikowe torebki herbaty uwalniają miliardy mikro-plastiku do kubka

Przepis na cheese tea, czyli serową herbatę

W Polsce nie można jeszcze w wielu kawiarniach zamówić serowej herbaty, ale nic straconego. Można śmiało ją przygotować samemu w domu. To niecodzienne połączenie smaków będzie na wyciągnięcie ręki w Twoim zaciszu domowym. Pamiętaj, aby przed spożyciem odpowiednio schłodzić krem.

Zielona herbata jaśminowa z pianką serową. Zdjęcie: instagram.com

Potrzebne składniki:

  • śmietana 36%,
  • serek śmietankowy (np. Philadelpia),
  • schłodzone skondensowane mleko,
  • zimna lub ciepła herbata
  • lód w kostkach

Sposób przygotowania serowej herbaty:

1.W misce należy zmiksować śmietanę 36%, serek śmietankowy, schłodzone skondensowane mleko i szczyptę soli (nie musisz solić, jeśli serek jest słonawy). Powstały krem powinien mieć konsystencję gęstej piany. Miskę należy przykryć folią spożywczą i włożyć do lodówki na minimum 2 godziny.

2. Po tym czasie należy przygotować herbatę. Jeśli chcesz herbatę na zimno, możesz zrobić to wcześniej, aby zdążyła wystygnąć. Możesz też do ciepłej herbaty wrzucić kilka kostek lodu.

3. Kubek należy wypełnić herbatą do 3/4 wysokości, a na górę nałożyć schłodzony serek. Herbatę należy pić pod kątem 45 stopni, po to by móc jednocześnie nabrać do ust i serka i herbaty.

Smacznego!

Zdjęcie główne: instagram.com

Czytaj: Rolnicy z Indii skarżą się na szkody w uprawach maku – papugi uzależnione od opium!