Chiny zajmują drugie miejsce na światowym rynku farmaceutycznym

0
409
Zdjęcie: pixabay.com

Przemysł farmaceutyczny jest jedną z wiodących branż dostępnych w Chińskiej Republice Ludowej; chociaż bardzo niewiele leków osiągnęło tam świetne wyniki. Jedną z największych firm zajmujących się pozyskiwaniem leków w Chinach jest wytwarzany tam lek syntetyczny, który stanowi łącznie 65% całej sprzedaży przemysłu w Chinach.

Oprócz 65% sprzedaży leków syntetycznych, 2% zasięgu sprzedaży w przemyśle farmaceutycznym stanowią różne tradycyjne chińskie leki. Pozostała część sprzedaży dotyczy przemysłu farmaceutycznego, który jest napędzany przez wszystkie produkty medyczne i sprzęty związane z biotechnologią wytwarzane w Chinach.

Podobnie jak w każdym innym znanym i ugruntowanym kraju, w Chinach również istnieje lista firm farmaceutycznych, które zajmują dobre miejsce i oferują produkty, które generują największą sprzedaż w zakresie leczenia konkurencji i różnych problemów medycznych. Ponieważ Chiny ogromnie się rozwinęły i stały się drugim co do wielkości rynkiem farmaceutycznym na świecie, jest kilka chińskich firm farmaceutycznych, dzięki którym tak się stało.

Czytaj: Makabryczna historia jedzenia zwłok jako leku

Niektóre z czołowych chińskich firm farmaceutycznych to:

  • Sinopharm Group
  • Shanghai Pharmaceuticals
  • Jiangsu Hengrui Medicine
  • Guangzhou Baiyunshan Pharmaceutical
  • China Meheco
  • Huadong Medicineyunnan Baiyao
  • Shanghai Fosun Pharmaceutical
  • Kangmei Pharmaceutical
  • Harbin Pharmaceutical Group

Czytaj: Posłuchaj Kolędy Wrocławskiej z prezydentem Sutrykiem

Najlepsze chińskie firmy farmaceutyczne:

1.Sinpharm Group

Grupa ta jest znana jako największa część Chińskiej Narodowej Grupy Farmaceutycznej i została oficjalnie założona w 2003 roku. Firma ta zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją, dystrybucją i marketingiem leków i różnych innych produktów zdrowotnych. Grupa Sinpharm jest również uważana za największego hurtownika i detalistę na rynku farmaceutycznym obecnym w Chinach. W 2009 roku była również notowana na giełdzie w Hongkongu (HKEx).

Źródło: ytimg.com

2. Shanghai Pharmaceuticals

Firma ta została stworzona w 1994 roku jako holding inwestycyjny, który zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją i dystrybucją detaliczną produktów zdrowotnych i farmaceutycznych w Chinach. Firma koncentruje się głównie na różnych obszarach terapeutycznych, które obejmują trawienie, układ odpornościowy, zapobieganie infekcjom, układ sercowo-naczyniowy, układ nerwowy, onkologię, metabolizm i układ mięśniowo-szkieletowy. Firma ta produkuje łącznie prawie 800 różnych leków oraz prowadzi dystrybucję, przechowywanie i logistykę za granicą, w tym inne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw.

Źródło: www.ejinsight.com

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

3. Jiangsu Hengrui Medicine

Założona w 1970 roku firma medyczna stała się obecnie największą firmą zajmującą się badaniami i produkcją leków przeciwnowotworowych i chirurgicznych w Chinach. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją tabletek farmaceutycznych, zastrzyków, a także surowców. Oprócz tego produkuje również leki przeciwnowotworowe do leczenia raka, leki na angiomiokardium, środki kontrastowe i antybiotyki. Od czasu powstania firma rozrosła się do tego stopnia, że obejmuje ponad 8 000 pracowników.

Źródło: www.hengruitx.com

4. Guangzhou Baiyunshan Pharmaceutical

Firma ta została założona w 1992 roku i jest notowana zarówno na giełdzie w Szanghaju, jak i na giełdzie w Hongkongu. Firma ta zajmuje się opracowywaniem, produkcją i wprowadzaniem na rynek szerokiej gamy produktów farmaceutycznych, w tym tradycyjnych leków chińskich, leków zachodnich, leków z surowców chemicznych, leków do użytku zewnętrznego, leków medycznych i innych podobnych produktów zdrowotnych.

Źródło: gpc.com.cn

Firmy te nie tylko posiadają i produkują skuteczny sprzęt medyczny i produkty medyczne, ale także zajmują pozycję wśród czołowych chińskich firm farmaceutycznych spośród wielu innych.

johannesfloe.com – Art to remember