Chłopak z zespołem Downa wystąpił w talent-show. Po jego tańcu wszyscy na sali płakali!

0
1073
views
Andrew Self w "The Greatest Dancer", zdjęcie: youtube.com

Odważny, dzielny, podążający za marzeniami chłopak z zespołem Downa stanął na dużej scenie talent-show. Jego taniec wywołał ogromne wzruszenie. Jego pojawienie się w programie udowadnia, że ułomność nigdy nie powinna odbierać prawa do spełniania marzeń!

Zespół Downa jest najbardziej błędnie postrzeganym upośledzeniem ze wszystkich innych. Najnowsze badanie przeprowadzone w Islandii udowodniło, że 3/4 rodziców dowiadujących się o tym, że ich dziecko urodzi się z zespołem Downa planuje aborcję. Tymczasem osoby rodzące się z tym syndromem są bardzo wartościowe, mają uczucia, chcą być kochane i same bardzo kochają. To ludzie ze stosunkowo niewielkimi ograniczeniami, dobrze funkcjonujący z społeczeństwie.

Mimo to uprzedzenia ludzi sprawiają, że wiele aspektów życia jest dla osób niepełnosprawnych niedostępnych. Potrzeba wiele siły i wytrwałości, aby przebić się przez krzywdzące przekonanie, że osoby z zespołem Downa nie zasługują na normalne życie.

Przykład tego chłopaka jest najlepszym przykładem

Gdy 21-letni Andrew Self stanął na scenie talent show nikt poza rodziną i znajomymi nie wierzył, że chłopak z zespołem Downa poradzi sobie z jakimkolwiek wyzwaniem. Co gorsza, po zobaczeniu chłopca z tym syndromem publiczność nie kryła się z zażenowaniem i komentarzami, jak upośledzony chłopak może w ogóle wystąpić na scenie.

Program „The Greatest Dancer” to program typu talent show, w którym biorą udział najlepsi tancerze. Każdy uczestnik występujący w tym programie później może wykorzystać swoją szansę na dalszy rozwój kariery w tym zawodzie. Tancerze występują w zamkniętym studiu, oglądanym przez publiczność za pośrednictwem wideo. Jeżeli 75% publiczności zagłosuje na tancerza lub tancerkę, otwiera się lustrzana ściana, dzięki której publiczność oraz jurorzy mogą zobaczyć występ na żywo.

Andrew, pomimo że urodził się z zespołem Downa ma marzenia i chce je spełniać. Dzięki kochającej rodzinie wiedzie szczęśliwe życie pełne pasji i zaangażowania. Chłopak ma zamiłowanie do tańca. Taniec pozwala mu wyrażać siebie, podczas gdy inne sposoby niosą dla niego pewne ograniczenia. Chłopak poświęca swój czas dla tańca, który stał się jego sposobem na życie.

Taniec pomógł Andrew zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości – mówi mama chłopca

W trakcie wywiadu matka chłopca powiedziała, że jej syn pierwsze zainteresowanie tańcem wykazał, gdy miał 11 lat.

Andrew dostał się do „Strictly Come Dancing” [brytyjski talent show]. To sprawiło, że stał się radosny i zainspirowało go to do dalszego tańczenia. Wystarczy, że usłyszy kawałek muzyki i od razu może to przetłumaczyć na ruch. To zmieniło jego życie – wyjaśnia matka

Zespół Downa, nie powstrzymuje mnie od robienia czegokolwiek – powiedział Self podczas przesłuchania przed przesłuchaniem.

Stąd brak zahamowania przed wejściem na tak dużą scenę w talent show. Chłopak zatańczył, pomimo że wiedział, jak będzie postrzegany. Wszystko się zmieniło, gdy tylko chłopak zaczął się ruszać na scenie. Ludzie jeszcze przed zakończeniem występu klaskali na stojąco, a jedna z jurorek rozpłakała się widząc zaangażowanie w każdym ruchu tego chłopca.

Andrew jest idealnym przykładem na to, że ludzie z zespołem Downa chcą i mogą żyć normalnie. Andrew jest zaprzeczeniem wszystkich tych negatywnych uprzedzeń i dowodzi, że ułomność nigdy nie powinna nikomu odbierać prawa do spełniania marzeń. Podzielcie się tym artykułem z innymi, niech oni też zobaczą, że osoby z zespołem Downa zmagają się z wieloma przeciwnościami, a największą przeciwnością jesteśmy my – ludzie.

Poniżej możecie zobaczyć występ Andrew w programie „The Greatest Dancer”.

Źródło: YouTube.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: POWRACA „SZANSA NA SUKCES”! CZY PROGRAM ZNOWU ZACHWYCI PUBLICZNOŚĆ? – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się  tutaj.