Chmury, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście

0
1437

Matka Natura potrafi nas zaskoczyć. Zobaczcie chmury o niezwykłych kształtach!

Chmury mogą przybierać bardzo różne kształty, mienią się wszystkimi kolorami tęczy i pomagają przewidywać nadchodzące zmiany pogodowe.

Gdy słońce ogrzewa wodę na powierzchni ziemi, ta zaczyna stopniowo parować i unosić się aż do warstw, w których występuje niższa temperatura. Tam ponownie się skrapla lub zamarza. Takie skupiska kropli wody lub kryształków lodu nazywamy właśnie chmurami. Będąc w górach, możemy śmiało bujać w obłokach.

Czy na innych planetach też są chmury?

Wszędzie tam, gdzie występuje atmosfera, pojawiają się też chmury, mają jednak różne składy. I tak na przykład na Wenus chmury składają się z dwutlenku siarki, pada z nich kwas siarkowy i pojawiają się pioruny, dlatego planetę często porównuje się do piekła. Z kolei na Marsie występują chmury złożone z lodu, przypominające nieco ziemski szron. Jowisz stale jest pokryty grubą warstwą pomarańczowo-brązowych chmur składających się głównie z kryształów amoniaku. Podobna atmosfera panuje na Saturnie. Z kolei na Uranie i Neptunie występują przede wszystkim chmury z kryształków metanu.

Ale wróćmy na Ziemię. Poniżej możecie zobaczyć chmury, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście.

Czytaj: Niesamowite chmury, które wyglądają jak bańki mydlane

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: PILOT AMERYKAŃSKICH LINII LOTNICZYCH ZROBIŁ ZAPIERAJĄCE DECH W PIERSIACH ZDJĘCIA BURZY.