Choroba Alzheimera: nie ignoruj ​​tych wczesnych objawów choroby neurodegeneracyjnej

0
386
Szacuje się, że dziś tylko na chorobę Alzheimera na świecie choruje od 15 do 21 milionów ludzi, a w Polsce ta liczba przekroczyła już 350 tysięcy. Zdjęcie: Pixabay

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach objawy choroby Alzheimera mogą pojawić się wcześniej? Trzeba być na tyle czujnym, żeby to zauważyć.

Choroba Alzheimera jest uważana za najczęstszy rodzaj demencji. Choroba Alzheimera często nie wykazuje wczesnych objawów, które mogą wskazywać na wczesny początek choroby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych objawach choroby Alzheimera, które mogą pojawić się we wcześniejszym okresie życia.

Czytaj: Alzheimer zabija więcej ludzi niż rak piersi i prostaty

Ze względu na nieunikniony proces starzenia się, ludzki mózg może być narażony na różne komplikacje zdrowotne, od problemów fizycznych po psychiczne. Najczęstszy typ demencji, choroba Alzheimera często nie wykazuje wczesnych objawów, które mogą wskazywać na wczesny początek choroby. Jednak w niektórych przypadkach znaki mogą pojawić się wcześniej, ale trzeba być na tyle czujnym, aby to zauważyć.

Wczesne objawy choroby Alzheimera

Zwróć uwagę na te oznaki choroby Alzheimera, które mogą pojawić się we wczesnym okresie życia:

1. Utrata umiejętności rozwiązywania problemów

Zdolność do rozwiązywania złożonych problemów jest oznaką efektywnego i funkcjonalnego mózgu. Jednak choroby, takie jak choroba Alzheimera, które są konsekwencją uszkodzeń neurologicznych, mogą prowadzić do zaburzeń umiejętności rozwiązywania problemów. Utrata tej zdolności może nie być nagła, ale raczej rozwijać się stopniowo z biegiem czasu na początkowych etapach.

2. Trudności z zapamiętywaniem miejsc i czasu

Demencja bardzo wpływa na pamięć. Wczesnym objawem choroby Alzheimera może być trudność w zapamiętaniu czasu, nazw miejsc (przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości), imion ludzi, itp.

Czytaj: Buty z GPS śledzą osoby starsze z chorobą Alzheimera i zapobiegają ich zgubieniu

3. Niezdolność do wykonywania codziennych zadań

Wykonywanie codziennych zadań wymaga znacznej ilości funkcji poznawczych. Od podniesienia butelki po wodę do zapamiętania, gdzie ją umieścić po wypiciu, wszystko wymaga wysiłku umysłowego. Ta zdolność mózgu może zostać uszkodzona z powodu chorób takich jak choroba Alzheimera i może objawiać się jako wczesny objaw niezdolności do wykonywania codziennych czynności.

4. Utrata pamięci

Ten znak może być najbardziej oczywisty ze wszystkich, ale co zaskakujące, jest to również znak, który jest częściej pomijany w porównaniu z innymi. Powodem jest przekonanie, że przypadkowe zapomnienie jest częścią życia i nie jest wielkim problemem. Może to być prawdą w niektórych przypadkach, ale jeśli częstotliwość i skala tego zapomnienia wzrośnie, może to być oznaką ukrytego zaburzenia neurologicznego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

5. Ograniczona komunikacja i umiejętności społeczne

Ludzie są istotami społecznymi, które nadążają za tą cechą poprzez komunikację. Jednak niektóre zaburzenia mózgu mogą zaszkodzić zdolności do komunikowania się i skutecznego utrzymywania kontaktów społecznych, wpływając na mowę, pamięć, słownictwo, itp. Nagłe występowanie zmniejszonych umiejętności komunikacyjnych i społecznych może być wczesnym objawem choroby Alzheimera.

Wskazówki i sugestie wymienione w artykule służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako profesjonalna porada medyczna.

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

wad

Brak postów do wyświetlenia