Ciągle walczysz z trądzikiem? Oto rozwiązanie, które możesz kupić w aptece

0
332
Trądzik może być bolesny i dezorientujacy. Najlepsze produkty i rozwiązania na trądzik. Zdjęcie: Getty Images

Większość z nas doświadczyła trądziku w pewnym momencie życia. Czy to w wieku nastoletnim, czy w wieku dorosłym. Bolesne, rażące, czerwone, irytujące i bardzo bolesne pryszcze – powszechnie znane jako trądzik potrafią popsuć dzień lub ogólnie zmniejszyć poczucie własnej wartości.

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłaś tego rodzaju problemu ze skórą, doskonale zdajesz sobie sprawę, co może wywołać ten paskudny objaw: wstydliwość i utrata pewności siebie. Prawdopodobnie wypróbowałaś już ponad sto rodzajów peelingów i kremów do twarzy, suplementów diety, diet i porad, ale nic nie pomogło – ponieważ jeszcze nie stosowałaś oleju arganowego!

Trądzik zwykle pojawia się na twarzy, ale może wystąpić w innych miejscach na ciele, takich jak plecy lub klatka piersiowa.

Chociaż trądzik może być spowodowany kilkoma czynnikami, najczęstszą przyczyną są hormony. Siłą napędową większości trądziku są hormony androgenowe (inaczej testosteron), które napędzają produkcję sebum. Dlatego trądzik zaczyna się w okresie dojrzewania. Zwiększona ilość tłuszczu na skórze stwarza przyjazne środowisko dla rozwoju bakterii wywołujących trądzik. Innym czynnikiem przyczyniającym się do trądziku są zatkane pory.

Czytaj: Nie rób tych 5 rzeczy przed snem, jeśli chcesz mieć ładną cerę bez zmarszczek

unsplash.com

Uwierz nam: to nie jest przeciętny artykuł typu „to rozwiąże wszystkie Twoje problemy”, ponieważ to, co twierdzimy, jest prawdą. Olejek arganowy jest w stanie zwalczyć nawet najbardziej zapalne plamy na skórze. W jaki sposób? Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego.

Kwas ten jest jednym z dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych (obok kwasu alfa-linolowego, czyli omega-3), których organizm ludzki nie jest w stanie wyprodukować – dlatego musisz zaspokajać swoje potrzeby jedzeniem żywności o dużej ich zawartości .

OK, teraz mówimy o opiece z zewnątrz, ale za sekundę jasno zobaczysz, do czego zmierzamy. Kwas linolowy ma zdolność zatrzymywania i leczenia stanów zapalnych. Badania wykazały, że te dwa kwasy tłuszczowe są w stanie nadrobić zaległości nawet z działaniem ibuprofenu, leku przeciwzapalnego!

Czy wiesz, co oznaczają te wyniki? Tak, dokładnie to, o czym myślisz: problem rozwiązany! Sekretem zapomnienia o trądziku jest jak najwięcej olejku arganowego: używaj go jako kremu nawilżającego, mieszaj z naturalnymi preparatami, które zwykle stosujesz, upuść trochę na dwa palce i lekko natłuszcz problematyczne miejsca! Spróbuj użyć go dwa razy dziennie: już po tygodniu zauważysz ogromną różnicę!

Jeszcze jedna rada: kup też olejek z drzewa herbacianego! Te dwa olejki eteryczne naprawdę mogą sprawić, że poczujesz się szczęśliwa i znów poczujesz się piękna: olejek z drzewa herbacianego wieczorem, olejek arganowy rano lub odwrotnie – Twoim zadaniem jest opracowanie własnej rutyny pielęgnacji skóry i upewnienie się, co działa na Ciebie najlepiej.

Oto przepis na idealną skórę: regularne treningi, zdrowe odżywianie, nawilżenie, walka ze stresem i stosowanie olejku arganowego – w przypadku przestrzegania tych zasad nic nie stanie na przeszkodzie Tobie i Twojej skórze (i naturalnie na przeszkodzie Twojego dobrego samopoczucia)!

Czytaj: Wrocławskie lodowiska otwarte – zobacz, jakie obostrzenia będą Cię obowiązywać

johannesfloe.com – Art to remember