Cicha strona natury ukazana na zdjęciach

0
499

Zainspirowany „własną wizją krajobrazu” Samir Belhamra tworzy sceny, które łączą rzeczywistość z fantazją.

Artyście z siedzibą w południowej Francji nie brakuje pięknych krajobrazów, które go zainspirują: od lazurowych wybrzeży po pola lawendy. Jednak dla swojego najnowszego przedsięwzięcia Belhamra stworzył świat wyobrażony, charakteryzujący się poczuciem spokoju i wywołującym Zapach Ciszy.

Podobnie jak wiele innych jego projektów, Smell of Silence jednocześnie pokazuje pasję Belhamry do fotografii i jego umiejętności sztuki cyfrowej. Razem te talenty pozwalają artyście wyczarować marzycielskie krajobrazy oparte na rzeczywistości, a jednocześnie surrealistyczne. Tym, co odróżnia tę serię od innych jego prac, jest jednak skupienie się na tym, co Belhamra opisuje jako „wizja ciszy”.

Aby pokazać ciszę na zdjęciach, Belhamra przedstawia krajobrazy pozbawione ruchu i bez śladu ludzkości. Opierając się na satysfakcjonujących kompozycjach – w tym półksiężycu i chmurach ustawionych nad plażą – i relaksujących wzorach, takich jak pomarszczony piasek i gwiaździste niebo, Belhamra potrafi wyczarować spokój i uchwycić cichą stronę natury.

Dla Belhramy „milczenie jest najwyższą formą myślenia”. Uwzględniając to, co określa jako „niemą uwagę”, wierzy, że ostatecznie możemy znaleźć nasze miejsce we wszechświecie – a przynajmniej w światach, które tworzy.

Czytaj: Rośliny domowe korzystne dla ciała i umysłu

W swojej serii Smell of Silence Samir Belhamra tworzy medytacyjne krajobrazy, które łączą rzeczywistość z fantazją.

Samir Belhamra: Strona internetowa | Instagram | Facebook | Twitter

Czytaj: LUSTRZANY DOM POŚRÓD SZWAJCARSKICH GÓR

wad

Brak postów do wyświetlenia