Co roku kupuj 3 kg porzeczek, aby przygotować ten boski napój!

0
1709
Wino z czarnej porzeczki to napój, który doceni wielu smakoszy domowych trunków. Przygotowanie tego boskiego napoju jest bardzo łatwe. Zdjęcie: pixabay.com

Czarna porzeczka ma swój wyjątkowy, oryginalny smak. Charakterystyczna kwaskowatość sprawia, że z tych owoców można przygotować pyszne dżemy, konfitury i nie tylko!

Dziś proponuję przepis na wino domowej roboty. Będziecie zachwyceni jego smakiem i po spróbowaniu pierwszego łyka, każdego roku będziecie kupować czarne porzeczki, aby przygotować ten boski napój.

zdjęcie: pixabay.com

Potrzebne składniki:

Sposób przygotowania:

1.Owoce należy dokładnie przebrać. Czarnych porzeczek nie można umyć, ponieważ wraz z wodą usunęlibyśmy naturalne drożdże. Dlatego dokładnie przebierz owoce, każdą zepsutą porzeczkę należy wyrzucić.
2. Po przebraniu owoce należy zmiażdżyć dłońmi lub praską.
3. 1.5 kg cukru należy rozpuścić w wodzie i tą wodą należy zalać czarne porzeczki.
4. Do fermentacji należy wybrać większe naczynie, które nie powinno być bardziej wypełnione niż 2/3 objętości. Ręce należy zabezpieczyć rękawiczkami. Słój należy umieścić w ciepłym miejscu (18-25 stopni) na 3 tygodnie.
5. Po 3 tygodniach należy sprawdzić napój i dodać pozostały cukier. Jeśli napój jest dla Ciebie za kwaśny pozostaw na kolejne tygodnie w ciepłym miejscu.
6. Po 6 tygodniach wino na pewno jest już gotowe i smaczne. Należy je tylko przecedzić i przelać do butelek. Wino porzeczkowe należy przechowywać w chłodnym miejscu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warto jeść arbuz przez całe lato. Sprawdź dlaczego.

Samo przygotowanie wina nie trwa długo, jedyne co, to trzeba czekać na proces fermentacji. Wino porzeczkowe idealnie pasuje do mięsa (wędzonego i pieczonego najbardziej) oraz do pikantnych potraw, a także grzybów. Z tych składników otrzymasz około 7 litrów wina.

Podziel się z innymi tym przepisem. Niech też zrobią sobie wino z pysznych czarnych porzeczek.

POLECAM TAKŻE PRZEPIS NA: Anielskie ruchańce – smakują lepiej niż pączki!