Coca-Cola prezentuje nowe papierowe butelki

0
657
Zdjęcie: Coca-Cola

Według National Oceanic and Atmospheric Administration naukowcy szacują, że co roku do oceanów trafia osiem milionów ton metrycznych plastiku – w przybliżeniu waga 90 lotniskowców.

Firma Paper Bottle Company (Paboco) chce pomóc producentom i dystrybutorom zmniejszyć ilość odpadów plastikowych jednorazowego użytku, tworząc butelki wykonane z ulegających degradacji cukrów roślinnych, a nie z paliw kopalnych.

BillerudKorsnäs, producent opakowań papierowych, po raz pierwszy rozpoczął tę inicjatywę w 2013 roku, a dołączyły do niego firmy badawcze i liderzy branży, tacy jak Avantium i ALPLA. Z dumą ogłoszono w październiku 2019 roku, że Coca-Cola, L’Oreal i Absolut połączyły siły.

I tak oto Coca-Cola prezentuje nowe, zrównoważone butelki papierowe gotowe do przetestowania.

Nie jest tajemnicą, że zanieczyszczenie plastikiem stanowi trudny problem dla planety. Ponieważ konsumenci żądają bardziej zrównoważonych opcji, marki są zmuszone do podejmowania bardziej odpowiedzialnych decyzji i dokonywania dużych zmian w swoich produktach.

Coca-Cola musiała przemyśleć swoje praktyki biznesowe, kiedy wiele lat z rzędu została uznana za najbardziej zanieczyszczającą markę na świecie.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, Coca-Cola wypuściła teraz prototyp swoich zrównoważonych butelek papierowych, które mogą pomóc im stać się mniej szkodliwymi dla środowiska.

Butelki zostały opracowane we współpracy z duńską firmą Paboco, czyli Paper Bottle Company, która specjalizuje się w opakowaniach produktów nadających się do recyklingu. Koncepcja wiąże się z wieloma wyzwaniami, aby papierowe butelki były tak skuteczne, jak plastikowe, ale teraz są gotowe do wypróbowania.

Czytaj: W Warszawie pojawiły się recyklomaty.

Źródło: pixabay.com

Pierwsza trudność może być szczególnie oczywista dla tych, którzy używali papierowych słomek. Jak zapobiegniesz zamoczeniu butelki przez sodę i jej zniszczeniu? Aby rozwiązać ten problem, plastik jest nadal używany do tworzenia cienkiej warstwy między papierem a płynem. „To będzie bariera oparta na biotechnologii, to naprawdę coś minimalnego, co zapewnia bezpieczeństwo żywności, a jednocześnie produktowi” – wyjaśnia Michael Michelsen, kierownik ds. rozwoju biznesu w Paboco.

Produkty z coli stanowią również wyzwanie związane z dodatkowym ciśnieniem potrzebnym podczas butelkowania sody. Opakowanie musi być szczelne, aby zapobiec wydostawaniu się gazu lub przedostawaniu się czegokolwiek do sody. Ponadto papier musi być równie elastyczny do nowych kampanii marketingowych i projektów, jak jego metalowe lub plastikowe odpowiedniki. Czy atrament można wydrukować bezpośrednio na butelce? Czy papier można łatwo zmienić, aby pasował do nowych wzorów butelek? Odpowiedź na te pytania nie była łatwa, a firma poświęciła siedem lat na eksperymenty przed wprowadzeniem na rynek.

Oczekuje się, że te papierowe butelki, wykonane z polimeru roślinnego zwanego „PEF”, będą w pełni nadawać się do recyklingu i naturalnie ulegną degradacji w ciągu roku, w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników.

Dyrektor techniczny Paboco, Christina Carlsen, mówi: „Bycie częścią tej podróży od samego początku, wynalezienie technologii i zbudowanie pierwszej maszyny do papierowych butelek gołymi rękami to moja szansa, aby coś zmienić. Różnica w kierunku zrównoważonego świata dla przyszłych pokoleń. To, co robimy, to nie tylko nowa butelka, robimy coś dla środowiska”.

Dzięki tym projektom widzimy, że społeczność globalna bierze odpowiedzialność za rosnący problem odpadów środowiskowych i wykorzystuje innowacje oraz ludzką pomysłowość, aby zapewnić czystą, zdrową Ziemię na wiele stuleci.

Pierwsze papierowe butelki Coca-Coli zostaną przetestowane na Węgrzech tego lata. Będzie można kupić owocowy napój Coca-Cola Adez. Próba obejmie 2000 butelek sprzedawanych w lokalnej sieci detalicznej.

Tak więc, chociaż butelki nie są jeszcze powszechnie dostępne, ten pierwszy test oznacza, że będziemy w stanie podążać za Coca-Cola, Paboco i innymi firmami ulepszającymi technologię butelek papierowych.

Zdjęcie: Paboco

Coca-Cola właśnie zaprezentowała swoje nowe zrównoważone butelki papierowe zaprojektowane we współpracy z duńską firmą Paboco.

Te papierowe butelki mogą pomóc złagodzić poważny problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, z jakim borykają się siedliska oceaniczne, co może oznaczać zwrot w kierunku globalnego zrównoważonego rozwoju przemysłowego.

Coca-Cola: Strona internetowa | Twitter | Facebook | LinkedIn | Instagram | YouTube
Pabolo: Strona internetowa | Instagram | LinkedIn

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org