Cuda natury w Szwajcarii. Można tam odetchnąć pełnią piersią, podziwiając piękne krajobrazy

0
664

Szwajcaria to kraina gór. Matka Natura naprawdę się postarała, są tam spektakularne krajobrazy. Prawie w każdym zakątku Szwajcarii możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Zobaczcie, jakie cuda natury można znaleźć w Szwajcarii.

1. Matterhorn

To najczęściej fotografowana góra na świecie, Szczyt Matterhorn z postrzępionymi zębami to cud natury. Na zawrotnej wysokości 4478 metrów jest to jedna z najwyższych gór w Alpach.

© tpsdave / Pixabay

2. Rheinfall

Rheinfall, największy wodospad w Europie, to ściana spieniającej się białej piany, która grzmi z daleka, gdy co sekundę przepływają nad nią setki litrów sześciennych wody. Jeszcze bardziej imponujące są skały w centrum wodospadu, które w jakiś sposób wytrzymują erozyjną moc przez wieki. Nad wodospadem znajduje się zamek Laufen.

Czytaj: Szwajcaria ma najbardziej urocze puszyste owce na świecie.

© Piuse/ Pixabay

3. Lodowiec Aletsch

Lodowiec Aletsch, jeden z wielkich lodowców z ostatniej epoki lodowcowej, rozciąga się na 23 kilometry i jest największym lodowcem, jaki można obecnie znaleźć w Europie.

© martin_vmorris/ Flickr

4. Jungfraujoch

Jungfraujoch, to kraina lodu i śniegu, jest jednym z najbardziej spektakularnych obszarów Alp Szwajcarskich, do którego można bezpośrednio dojechać kolejką zębatą.

© markusspiske/ Pixabay

5. Dolina Lauterbrunnen

Ta starożytna dolina lodowcowa ma głębokość 3 kilometrów! Charakterystyczny kształt litery U ułatwia wyobrażenie sobie masywnych lodowców, które wyrzeźbiły ją z okolicznych gór. Nie wspominając, oszałamiające 72 wodospady wzdłuż linii doliny.

© Hans/ Pixabay

6. Szczyt Eiger

W Eiger znajdziesz Mordwand, Ścianę Śmierci. To inna nazwa słynnej północnej strony szczytu Eiger, który na przestrzeni lat pochłonął życie wielu doświadczonych wspinaczy. Ta budząca lęk reputacja zapewniła Eiger większą sławę niż wyższe góry Mönchem i  Jungfrau, które stoją w pobliżu i razem tworzą trio (Dreigestirn) wielkich szczytów w północnej części berneńskiego Oberlandu w Szwajcarii.

© rivella/ Pixabay

7. Jezioro Czterech Kantonów

Jezioro Czterech Kantonów jest malowniczym, skomplikowanym jeziorem. Jezioro ma niezwykły kształt, pełen ostrych zakrętów i szerokości obejmującej cztery doliny. Wokół jeziora istnieje połączenie drogowe, aczkolwiek ze względu na kształt jeziora i rzeźbę terenu poruszanie się nim jest utrudnione.

© Joergelman / Pixabay

8. Jezioro Genewskie

Największe jezioro w Szwajcarii i Alpach, Lac Léman (znane również jako Jezioro Genewskie) prowadzi wzdłuż 73 kilometrów od Genewy, na zachodniej granicy z Francją, aż do kurortu Montreux. Górują nad nim Alpy, dzięki czemu można podziwiać dramatyczne widoki na całej szerokości wody.

 © Hans / Pixabay

Czytaj: Podróż kolejką liniową w Szwajcarii będzie niesamowitą przygodą!