Czy Twoje sutki wyglądają zdrowo? Oto, co musisz wiedzieć

0
167
Istnieją różne warianty sutków – mogą być płaskie lub odwrócone (skierowane do wewnątrz, a nie na zewnątrz). Zdjęcie: pl.freepik.com

Jeśli Twoje sutki nagle zmienią swój wygląd, jeśli chodzi o kształt, rozmiar i kolor, musisz udać się do lekarza.

Każde ciało jest inne i dlatego sutki u każdej osoby mogą wyglądać inaczej. Podczas gdy media głównego nurtu mogą chcieć, abyś uwierzyła w pewną definicję piękna, rzeczywistość jest daleka od tego.

W rzeczywistości nikt nie rozumie Twojego ciała lepiej niż Ty. Jeśli więc zastanawiasz się, czy Twoje sutki wyglądają „normalnie”, dr Tanaya (Dr Cuterus na Instagramie) przedstawia anatomię w mediach, wyjaśniając, kiedy należy, a kiedy nie należy się niepokoić, i dlaczego należy udać się do lekarza.

Czytaj: Czym jest to przeszywające ostre ukłucie w klatce piersiowej?

Istnieją różne warianty sutków — mogą być płaskie lub odwrócone (skierowane do wewnątrz, a nie na zewnątrz), mówi. Podczas gdy popkultura każe nam wierzyć, że wszystkie „normalne” sutki wystają i wyglądają w określony sposób, wszystkie inne odmiany również są „normalne”.

„Sutki mają różne kształty, rozmiary i kolory”, wyjaśnia lekarka, dodając, że wszystkie wariacje są normalne, o ile zawsze takie były i nie zaczęły się nagle zmieniać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeśli Twoje sutki nagle zmienią swój wygląd, jeśli chodzi o kształt, rozmiar i kolor, musisz udać się do lekarza, ponieważ może to być „niebezpieczny znak”, prawdopodobnie sygnalizujący raka piersi.

Zawsze dobrze jest chodzić na regularne badania kontrolne, ale wiedza o tym, jak wygląda i zachowuje się Twoje ciało, może sprawić, że poczujesz się mniej niespokojna.

Mam nadzieję, że te informacje ci pomogą!

Czytaj: W Krakowie otwiera się Królicza Kawiarnia

wad

Brak postów do wyświetlenia