Dawno zaginieni bracia spotkali się ponownie po 77 latach

0
100
– SWNS

Dawno zaginieni bracia, których rozdzielono jako dzieci w 1945 roku, połączyli się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki. „Nadal w to nie wierzę”.

83-letni Ted Nobbs i jego 79-letni brat Geoff spędzili ponad siedem dekad w odległości 16 000 km po tym, jak ich rodzina została podzielona pod koniec II wojny światowej.

Ted, wraz z rodzeństwem Barrym i Johnem, zostali oddzieleni od swojego najmłodszego brata Geoffa po tym, jak ich mama zmarła tragicznie na raka w wieku 30 lat w 1945 roku.

Ich ojciec nie był w stanie poradzić sobie z opieką nad Geoffem, który miał wtedy 1 rok, i postanowił oddać go do adopcji, aby dać mu szansę na lepsze życie.

Ted powiedział: „Mój tata pracował, był inżynierem. Po prostu nie mógł wychować tak małego dziecka i po prostu pomyślał, że lepiej oddać go komuś innemu.”

Ted Nobbs nie widział swojego brata Geoffa od 77 lat (Zdjęcie: SWNS)

Geoff został adoptowany w wieku dwóch lat przez rodzinę, która przeniosła się z nim do Australii w 1951 roku. Geoff miał wtedy siedem lat i mieszka tam do dziś, mając ośmioro dzieci i wnuków.

Czytaj: W Australii znaleziono sposób na walkę z plastikiem.

Ted, Barry i John przez lata kilkakrotnie próbowali znaleźć swojego młodszego brata bez powodzenia.

– Zrobiłem kilka poszukiwań – powiedział Ted. „Pierwszą notatkę zrobiłem w 1994 roku, a następnie ponownie w 2004 roku. Niestety, nie mieliśmy tyle szczęścia”.

Ale wszystko zmieniło się w 2014 roku, cztery lata po śmierci najstarszego brata Johna, kiedy Geoffowi udało się odnaleźć Teda, który mieszka w Rugby w Warwickshire.

Niestety, John zmarł w 2010 roku, w wieku 73 lat, więc Geoff był w stanie praktycznie spotkać tylko Teda i Barry’ego.

Barry, John, Geoff i Ted zostali rozdzieleni, gdy Geoff został adoptowany przez inną rodzinę (Zdjęcie: SWNS)

Wszyscy trzej bracia zaczęli regularnie rozmawiać przez Skype i wreszcie byli w stanie nawiązać ze sobą relację.

„Wszyscy połączyliśmy się ponownie podczas rozmów przez Skype i było to po prostu wspaniałe nadrobienie zaległości. Absolutnie zmiażdżył mnie, kiedy nas znalazł, po prostu nie sądziłem, że to się stanie. Polało się kilka łez”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Żona i syn Teda, Christopher, planowali zaskoczyć Teda w jego 80. urodziny, zapraszając Geoffa na przyjęcie, ale ograniczenia Covid-19 „zniweczyły” ten plan.

Ted powiedział: „I tak świętowaliśmy, w hotelu był duży telewizor, a Christopher dostał wideo od Geoffa. Życzył mi wszystkiego najlepszego.

Geoff mieszka obecnie na południe od Sydney i sam ma ośmioro dzieci, a jego ostatnią pracą była praca z końmi przed przejściem na emeryturę.

Ted poleciał w końcu do Sydney w Australii, wsiadając do samolotu po raz pierwszy od 50 lat.

„Nie latałem od 50 lat” – powiedział Ted. „Musiałem znowu wyrobić paszport. Nie martwi mnie to, jestem całkiem szczęśliwy, że mogę iść… móc go przytulić, będzie cudownie.”

Ted pozna ośmioro dzieci Geoffa, a nawet pójdzie na ślub wnuczki Geoffa.

Czytaj: Kuzyni rozdzieleni podczas Holokaustu ponownie zjednoczyli się po 75 latach

Barry nie mógł dołączyć do zjazdu z powodu problemów medycznych.

Powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy z ich powodu, ale zazdroszczę Tedowi, że mógł jechać.”

„To po prostu rozdziera moje serce, ponieważ chcę go tylko przytulić – ale to naprawdę cudowne, że Ted będzie w stanie to zrobić. Po prostu cieszę się, że znaleźliśmy go po tylu latach.”

wad

Brak postów do wyświetlenia