Dlaczego nigdy nie należy przechowywać mleka na drzwiach lodówki?

0
123
Trzymasz mleko w drzwiach lodówki? To najgorsze miejsce. Zdjęcie: pl.freepik.com

Okazuje się, że wszyscy przechowujemy mleko w niewłaściwy sposób.

Jest to całkiem naturalne, że często umieszczamy karton albo butelkę z mlekiem na półce po wewnętrznej stronie drzwi lodówki. Tymczasem Tiktoker specjalizujący się w poradach w zakresie oszczędności w codziennym życiu przestrzega, że nie należy tego robić.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Cost of Living Crisis Tips to strona na TikToku, gdzie zamieszczane są filmiki pokazujące domowe sposoby na oszczędzanie. Kryjący się za tym profilem internetowy ekspert przestrzega, że ustawianie mleka na drzwiach lodówki jest złym pomysłem. Dlaczego?

Chodzi o to, że przy otwieraniu drzwi lodówki, produkty w drzwiach znajdują się w strefie cieplejszego powietrza, co wpływa na ich świeżość. Zamiast tego ekspert radzi, żeby umieścić mleko w głębi lodówki, dzięki czemu dłużej zachowa ono świeżość, co wpłynie dodatnio na domowy budżet.

Czytaj: Naklejka na lodówkę: dodaj trochę radości do swojej kuchni

Tak więc w rzeczywistości można zaoszczędzić pieniądze, zmieniając sposób wkładania mleka do lodówki. Przechowywanie mleka na półkach przymocowanych do drzwi lodówki kosztuje nas więcej pieniędzy.

„Nie kładź mleka na drzwiach lodówki w ten sposób” – mówi ekspert z Cost of Living Crisis Tips.

„Kiedy otwierasz drzwi lodówki, mleko ma mniej chłodnego powietrza – i wpływa to na jego świeżość”, po czym doradził ludziom, aby „umieścili mleko z tyłu lodówki, aby było dłużej świeże” i dodał, że ruch ten „pomoże zaoszczędzić pieniądze”.

Chodzi o temperaturę. Przez częste otwieranie drzwi lodówki, temperatura ulega częstym wahaniom i mleko może się szybciej popsuć.

Czytaj: Kraków pierwszym miastem w Polsce, które zakaże wjazdu samochodom do miasta

Ta rada nie przekonała jednak wszystkich, ponieważ jedna osoba napisała pod filmikiem: „Ale drzwi są otwarte przez jakieś 2 sekundy, może 10, w zależności od tego, po co podchodzisz, ale zazwyczaj są zamykane od razu”.

Ekspert odpowiedział: „Tak, ale ile razy dziennie otwierasz lodówkę? To się sumuje.”

Czytaj: Zużytą torebkę herbaty włóż do lodówki i zobacz, co się stanie nazajutrz. Świetny trik!

wad

Brak postów do wyświetlenia