Dlaczego single w Danii są obsypywani cynamonem?

0
239
views

W Danii bycie niezamężnym w swoje 25 urodziny daje ludziom przyzwolenie społeczne na obrzucanie Cię cynamonem.

Jeśli nadal jesteś singlem w wieku 25 lat w Danii, ludzie obrzucą Cię cynamonem na ulicy — a z wiekiem sytuacja się tylko pogarsza.

Jak wyjaśnia artykuł w The Telegraph, ulice Danii są często pokryte cynamonem – i jest to część długiej tradycji.

Kiedy kończysz 25 lat i nie jesteś w związku małżeńskim, w Danii jest zwyczaj, że Twoi przyjaciele i rodzina przywiązują Cię do krzesła bądź latarni i obrzucają Cię cynamonem.

Nie ułatwia też sytuacja, gdy ludzie obsypując Cię od stóp od głów, dodatkowo spryskują Cię wodą, aby cynamon lepiej się trzymał.

Na marginesie: ile osób w dzisiejszych czasach jest w związku małżeńskim przed 25. urodzinami? Masz więc prawie gwarancję, że podczas świętowania 25. urodzin zostaniesz obrzucony aromatyczną przyprawą.

Czytaj: W Danii zgrano tak domy i ogrody, aby ludzie się ze sobą zżyli

Pewien Duńczyk powiedział The Telegraph, że tradycja może sięgać setek lat wstecz, kiedy sprzedawcy przypraw podróżowali po okolicy i pozostawali kawalerami, ponieważ nigdy nie byli w jednym miejscu wystarczająco długo, aby znaleźć partnerkę życiową.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Wielu z tych sprzedawców nigdy nie znalazło partnerki i wtedy nazywano ich Pebersvends, co oznacza „Pieprzowy Kawaler”. Tak więc samotna kobieta nazywana jest „Pebermø” lub „Pieprzowa Dziewica”.

Nazwy te mają sens w Twoje 30 urodziny, kiedy cynamon zostaje połączony z pieprzem.

Jeśli są bardzo wredni, Duńczycy czasami dodają jajka do mieszanki, ponieważ „pomaga to w przyczepności”.

Wbrew temu, co sugerują działania, nikt nie jest osądzany za bycie samotnym w wieku 25 lat. Średni wiek mężczyzn biorących ślub w Danii wynosi 34 i pół, a kobiet 32 lata.

Zamiast kary, tradycja jest tylko pretekstem do robienia kawałów i wygłupiania się z przyjaciółmi, gdy osiągną wiek milowy. To dla nich całkiem zabawne.

Czytaj: Dania uwolni krajowe loty od paliw kopalnych do 2030 roku