Donald Tusk straszy piekłem. Okrzyknięto go „diabelnym euro-maniakiem”!

0
923
zdjęcie: spiked-online.com

Tusk stwierdził, że „zastanawia się, jak wygląda specjalny pokój w piekle dla tych osób, które promują Brexit bez jakiegokolwiek planu na to, jak bezpiecznie go przeprowadzić”.

O występie Przewodniczącego Rady Europejskiej mówi dziś wiele osób, zwłaszcza część brytyjskich polityków i tabloidy. Donald Tusk skrytykował zwolenników Brexitu, czyli tych, którzy promowali wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. Jego słowa poruszyły wielu ludzi na Wyspach. Finalnie Donalda Tuska okrzyknięto „diabelnym euro-maniakiem”.

Tusk: „Nieodpowiedzialni eurosceptycy zasługują na specjalne miejsce w piekle”

W środę Donald Tusk zaatakował brytyjskie elity polityczne, ostrzegając że UE nie przedstawi żadnej nowej propozycji w sprawie Irlandii Północnej. Tusk w Brukseli jest postrzegany za osobę, która optymistycznie wierzy w to, że Brexit można powstrzymać. W czasie konferencji zadeklarował jednak, że Wielka Brytania nie ma żadnej politycznej siły ani faktycznego przywództwa na rzecz pozostania w UE.

Na sam koniec Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział, że „zastanawia się, jakie miejsce w piekle czeka na tych, którzy promowali Brexit mimo braku jakiegokolwiek planu na to, jak bezpiecznie go przeprowadzić”.

Wypowiedź wywołała niemałe poruszenie, wzbudzając ogromne zainteresowanie w światowych mediach oraz wiele reakcji wśród części brytyjskich polityków i tabloidów. Największe portale i dzienniki w kraju zacytowały słowa Tuska, jednocześnie je analizując.

BBC skonfrontowała wypowiedź Tuska z odpowiedzią Nigela Farage’a. „Twarz brexitu” na swoim profilu twitterowym nazywa przewodniczącego Rady Europejskiej „aroganckim łobuzem”.

W tej sprawie wypowiedziała się także szefowa klubu parlamentarnego Partii Konserwatywnej  Andrea Leadsom. Wypowiedź Tuska uznała za „haniebną” i zażądała przeprosin.

Brytyjski „The Sun” napisał o „szyderczej” postawie przewodniczącego Tuska. Z kolei portal politico.eu przywołuje wpis Sammy Wilsona, członka parlamentu brytyjskiego z Partii Demokratyczno-Unionistycznej, który nazywa go wręcz „diabelnym euro-maniakiem”.

Strona spiked-online.com dodała artykuł z tytułem: „Idź do piekła, Donaldzie Tusk”.

 

„The Telegraph” do słów Sammy Wilsona dodaje komentarz posła Partii Konserwatywnej i byłego ministra ds. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w gabinecie Theresy May – Davida Davisa, który mówi o konieczności utrzymania nerwów na wodzy.

Na słowa Donalda Tuska zareagował także Mateusz Morawiecki:

Słowa Tuska skomentowała także posłanka PiS-u Joanna Lichocka. W programie WP „Tłit” sama Tuska „wysłała do piekła” i powiedziała, że „w piekiełku dla Tuska napisy są po niemiecku”.

Oj, dzieje się w tej polityce, dzieje…

PRZECZYTAJ TAKŻE: MAGDALENA OGÓREK ZOSTAŁA ZAATAKOWANA PRZED BUDYNKIEM TVP – f7dobry.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: WNIOSEK O DELEGALIZACJĘ PO I NOWOCZESNEJ. „ŁAMIĄ PRAWO I NAWOŁUJĄ DO NIENAWIŚCI” – f7dobry.com

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl