Dwóch polityków rozwiązało spór polityczny pięściami

0
250
W zeszłym roku w Brazylii dwóch polityków postanowiło rozstrzygnąć trwający spór dotyczący projektu ochrony parku wodnego, walcząc w ringu MMA. Źródło: Twitter

Dwóch brazylijskich polityków rozstrzygnęło spór dotyczący projektu ochrony parku wodnego, walcząc ze sobą w 3-rundowej walce MMA.

Dwóch brazylijskich polityków rozwiązało pięściami spór dotyczący lokalnego projektu parku wodnego, biorąc udział w walce w mieszanych sztukach walki (MMA).

We wrześniu były radny Erineu da Silva, lat 45, publicznie wyzwał na pojedynek na pięści Simão Peixoto, 39-letniego konserwatywnego burmistrza amazońskiego miasta Borba, donosi The Guardian.

Obaj mężczyźni kłócili się od czasu, gdy Silva nazwał Peixoto „oszustem” w związku z zarzutami, że nie udało mu się zachować parku wodnego w pobliżu rzeki Madeira, która przepływa przez Borbę.

Czytaj: Unikalna brazylijska „Laguna Coca Cola”

Peixoto ostatecznie przyjął wyzwanie, ale powiedział, że będzie walczył tylko we właściwym meczu, ponieważ „nie był i nie jest ulicznym fighterem”.

„Nie jestem ulicznym bojownikiem… Jestem burmistrzem gminy Borba” – powiedział polityk na swoim profilu na Facebooku w zeszłym miesiącu.

„Ale jeśli naprawdę chce walczyć… jestem gotowy do walki… zawsze byłem zwycięzcą”.

Obaj mężczyźni ostatecznie zdecydowali się na zawody MMA, a walka odbyła się w ramach dłuższej imprezy w gimnazjum lokalnej szkoły w Borba. Mecz odbył się około 2:30 w niedzielę rano i był transmitowany na żywo na koncie burmistrza na Facebooku.

Jak donosi The Guardian, setki widzów zapłaciło za oglądanie tego wydarzenia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Nagranie z imprezy pokazuje dwóch polityków w spodenkach i rękawicach MMA, agresywnie kopiących się i bijących pięściami, a także zaciskających się na ziemi. Walka trwała łącznie 13 minut.

Peixoto został ostatecznie ogłoszony zwycięzcą przez sędziego, chociaż obaj mężczyźni byli potem w dobrych humorach, przytulili się i ścisnęli sobie dłonie.

Nadal nie jest jasne, jak, jeśli w ogóle, walka wpłynie na spór w parku wodnym, który w pierwszej kolejności wywołał awanturę.

Czytaj: Cudowne lasy brazylijskie. Co skrywają?