Dzieci urodzone w grudniu są generalnie mądrzejsze i na ogół żyją dłużej

0
442
Dzieci urodzone w grudniu. Co o nich wiemy? Zdjęcie: iStock

Możesz pomyśleć, że urodzenie w danym miesiącu nie wpływa na charakter. Możesz nie wierzyć w astrologię, ale są fakty naukowe, które trudno odrzucić.

Grudzień to idealny czas na urodzenie dziecka z kilku bardzo naukowych ważnych powodów. Istnieje wiele badań, które wykazały, że urodzenie się w grudniu to prawdziwe szczęście, a oto dlaczego:

1. Grudniowe dzieci żyją dłużej.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało największe szanse dożycia 100 lat, zapewnij mu grudniowe urodziny. Badanie wykazało, że miesiące urodzenia mają znaczący, długotrwały wpływ na przeżycie do 100 roku życia: osoby urodzone w miesiącach wrzesień-grudzień mają większe szanse na zostanie stulatkami w porównaniu z osobami urodzonym w marcu.

2. Grudniowe dzieci mają zdrowe serce.

Badania wykazały, że osoby urodzone między wrześniem a grudniem mają mniejszą częstość występowania chorób sercowo-naczyniowych niż inni. Najwyraźniej jest to jeden z powodów, dla których żyją tak długo!

Czytaj: Zrobiono jej zdjęcie tuż po porodzie. Hit internetu!

3. Grudniowe dzieci są bardziej przyjazne.

Według jednej z ankiet osoby urodzone w grudniu są mniej nerwowe i poirytowane niż osoby urodzone w innych miesiącach (zwłaszcza w lipcu!).

4. Grudniowe dzieci są najmądrzejsze.

Oczywiście grudniowe dzieci są zwykle najmłodsze w klasie. Wielu rodziców martwi się, że ich dzieci będą się tym martwić. Ale to naprawdę przydatne!

Badania pokazują, że najmłodszym łatwiej zapamiętać i przeanalizować informacje. W przedszkolu trudno być najmądrzejszym, ale zanim dziecko pójdzie do college’u, najmłodsze prześcigną starszych.

Znasz kogoś urodzonego w grudniu? Możesz mu pogratulować.

Czytaj: Wiedeń skutecznie walczy z nadwagą wśród dzieci!

johannesfloe.com – Art to remember