Dziecko znalezione przez nastolatków przy -20°C na Syberii ma się dobrze

0
221
Dziecko zostało znalezione porzucone w pudełku po jajkach na odległej drodze w pobliżu wsi Sosnovka. Żródło: ZDRAV.NSO.RU

Według rosyjskich urzędników dziecko porzucone w temperaturach do -20C na Syberii ma się dobrze.

Noworodek został znaleziony w piątek przez pięciu nastolatków w pudełku po jajkach na odległej drodze w pobliżu wsi Sosnovka pod Nowosybirskiem, podają lokalne raporty.

Dziewczynka została przewieziona do szpitala przez jednego z rodziców nastolatków, gdzie uznano ją za sprawną i zdrową.

Policja poszukująca matki wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa nieletniego.

Rodzice jednego z nastolatków chcą adoptować dziecko, ale muszą poczekać, aby zobaczyć, czy uda się znaleźć jej krewnych.

Czytaj: Kobieta spędziła 2 miesiące na Syberii dokumentując życie Nieńców

W rozmowie z rosyjską gazetą NGS ojciec jednego z nastolatków, Dmitry Litvinov, powiedział, że piątka przyjaciół wyszła na spacer w prawosławny dzień Bożego Narodzenia.

„Było już ciemno, świeciliśmy telefonami, patrząc na to, co było w pudełku” – powiedział Litvinov.

„W środku była dziewczynka z kocem przypominającym szmatę i butelką” – dodał.

On i jego żona Anna zostali wezwani na miejsce przez ich syna Renata. Zabrali dziecko samochodem do szpitala miejskiego.

Obawiano się, że dziewczynka, która prawdopodobnie miała około trzech dni, kiedy została znaleziona, mogła doznać odmrożeń i nie przeżyć.

Po przybyciu do szpitala lekarz szybko zbadał dziecko i ogrzał ją, delikatnie pocierając jej ręce i nogi, zgodnie z oświadczeniem regionalnego ministerstwa zdrowia.

Dziewczynka zrobiła się różowa i okazało się, że jest zdrowa, a później została przeniesiona do szpitala dziecięcego, gdzie obecnie jest pod opieką.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dmitry Litvinov (po lewej) i jego żona Anna (po prawej) chcą adoptować dziecko, jeśli nie uda się znaleźć krewnych. Źródło: THE SIBERIAN TIMES

W rozmowie z NGS Anna Litvinov powiedziała, że ona i wielu pracowników szpitala płakało, gdy dowiedzieli się, że dziecko jest zdrowe.

Para, która ma już trzech synów, chce teraz adoptować dziecko. Ale najpierw muszą poczekać, aby dowiedzieć się, czy uda się znaleźć krewnych dziecka.

NGS informuje, że jeśli krewni nie zostaną znalezieni, nowi rodzice muszą zebrać dokumenty i przejść specjalne kursy, zanim uzyskają pozwolenie na adopcję.

Czytaj: Naukowcy odkryli na Syberii ciało 18 000 – letniego szczeniaka