Dziękowanie jest czynem szlachetnym i otwiera drzwi do błogosławieństw. Codziennie dziękujmy za zdrowie, miłość, życie!

0
493

Codziennie bądź wdzięczny i dziękuj. Dziękuj, że przeżyłeś kolejny dzień. Dziękuj za zdrowie, miłość i życie.

Pod koniec dnia często myślimy już o dniu jutrzejszym. Skupiamy się na niespełnionym zadaniach lub obawach. Po otuleniu się kołderką i położeniu głowy na poduszce myślenie o dobrych rzeczach wydaje się niemożliwe, ale właśnie takie myślenie pomoże Ci docenić to, jakim człowiekiem jesteś i jakie niesamowite rzeczy codziennie robisz.

W bezruchu nocy, kiedy leżysz w łóżku i nie możesz spać, powódź złych myśli łatwo zalewa zmęczony umysł: „Nie zrobiłem tego…”, „Dlaczego to powiedziałem…”, „Jutro muszę zrobić tyle rzeczy …”, „Wstanę niewyspany i nie będę miał siły pracować, życie jest bez sensu”.

Prawda, że tak jest? Bardzo łatwo jest pozwolić negatywnym myślom i niepokojom zamieszkać w Twoim umyśle przed snem.

Bardzo łatwo sami siebie karzemy za to, czego nie zrobiliśmy lub czego nie powiedzieliśmy. Pozytywne spojrzenie na to, co zrobiłeś, jest trudnym zadaniem i wymaga szkolenia.

Kiedy zaczniesz mieć dobry nawyk, że codziennie przed snem będziesz doceniać rzeczy, które udało Ci się zrobić, będziesz mniej surowy dla siebie, to jakość snu i nastrój na następny dzień znacznie się poprawi.

Dziękuj za wszystko. Dziękuj za przeżycie kolejnego dnia. Dziękuj za zdrowie, za miłość, za życie. Dziękowanie to szlachetny czyn, który otwiera drzwi do błogosławieństwa.

Czytaj: Ksiądz ze wsi nauczył go robić te 3 rzeczy przed wyjściem z domu. Odmieniło to jego życie!

Marudzenie i narzekanie generują ujemne energie, które wysyłasz we wszechświat. Co się dalej z tym dzieje? Wszechświat odsyła Tobie Twoje narzekanie i czarno-widzenie z podwojoną siłą, przez co masz dwa razy więcej sytuacji w swoim życiu do narzekań. Wszystko o czym myślisz, powraca do Ciebie! Jeśli myślisz negatywnie, wracają do Ciebie negatywne sytuacje, jeśli myślisz pozytywnie, wracają do Ciebie pozytywne sytuacje.

Kiedy kładziesz głowę na poduszce i dziękujesz sobie za kolejny dzień życia i za rzeczy, które się wydarzyły tego dnia, daje to pozytywne wibracje, które powracają do Ciebie w pozytywnych rzeczach i ludziach na Twojej drodze.

Skupienie umysłu na pięknym, teraźniejszym błogosławieństwie jest zadaniem, które wymaga ciężkiego treningu. Pozytywne myślenie nie jest łatwym zadaniem.

I, jak w przypadku każdego treningu, gdy codziennie trenujesz chociaż chwilę, przybliża Cię to do sukcesu. Codziennie szukaj rzeczy, za które możesz sobie podziękować i wysyłaj tę pozytywną energię we wszechświat, który odeśle Ci pozytywne wibracje ze zdwojoną siłą. Trenuj swój umysł dobrymi rzeczami. W końcu zasługujesz na dobre rzeczy, zasługujesz na szczęście, jak wszyscy.

Bardzo łatwo jest chwalić innych i bardzo łatwo jest zapomnieć o swoim wewnętrznym i zewnętrznym pięknie. Od dzieciństwa uczy się nas, że należy dawać więcej i nie należy być docenionym za drobne osiągnięcia, bo to chwalenie się. Nie rób takiej krzywdy sobie ani swoim dzieciom.

Wybaczaj sobie, kochaj siebie i bądź wdzięczny za wszystkie zadania, które wykonałeś w ciągu dnia i za te, których jeszcze nie wykonałeś. I wreszcie, dziękuję sobie za przeżycie kolejnego dnia.

Zdjęcie główne: @vincefleming

Czytaj: Bornholm wprowadza politykę „całkowitego zero-waste”