Dziewczynka przeszła do historii, kiedy urodziła się 02.02.2020 o 20:02

0
343

Takie rzeczy zdarzają się naprawdę rzadko.

Charlie Rose Masters urodziła się 2 lutego 2020 roku o godzinie 20:02 w Lexington w stanie Kentucky.

Dziewczynka urodziła się w naprawdę wyjątkowy dzień. 2 lutego 2020 r. to dzień unikatowy. Otóż, ta data jest tzw. palindromem. Powtórka tego dnia będzie dopiero za 101 lat.

Palindrom to wyrażenie, które brzmi tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej strony. Przykładem palindromu w języku polskim jest zdanie „Kobyły mi myły bok”. Przeczytajcie je od tyłu.

Palindromem może być też liczba. Określa się ją wówczas mianem symetrycznej. I tak 2 lutego 2020 r., palindromem jest cała data. I to niezależnie od przyjętego sposobu zapisu.

Następnej daty symetrycznej, wspólnej dla całego świata, raczej już nikt z osób czytających ten artykuł nie doczeka. Będzie to bowiem miało miejsce 12 grudnia 2121 r., a więc za 101 lat.

Masters spodziewała się porodu w poniedziałek lub wtorek, a kiedy poród zaczął się w sobotę po południu, była zaskoczona i zaniepokojona.

„W ogóle nie myślałam o dacie, a potem wszystkie pielęgniarki przybiegły i powiedziały:„ Och, jakie masz szczęście, to jest fajniejsze niż narodziny w Nowy Rok ”- mówi Masters.

s.abcnews.com

Jej mąż Scotty Masters był obecny przy porodzie, podobnie jak jej matka, Dee Dee Calvert, która jako pierwsza zauważyła, że ​​dziecko może urodzić się o 20:02.

„Nie wiem, o czym rozmawiali na oddziale. W ogóle nie pamiętam żadnych rozmów. Pamiętam tylko, że moja mama Dee Dee robiła zdjęcie zegara na ścianie ”- mówi Masters.

s.abcnews.com

Ale na tym symbolika się nie kończyła: według położnej poród trwał dokładnie 20 minut.

„Zwykle pierwszy poród trwa kilka godzin, ale ten skończył się w ciągu 20 minut” – mówi Nancy Shiri, która była przy porodzie.

Czytaj: Dziecko urodziło się 19.09.2019 o 9:19 i miało 19 cali długości

s.abcnews.com

Ale to, co najbardziej poruszyło Masters, to fakt, że narodziny jej córki zbiegły się w czasie z występem w przerwie Super Bowl. Jej siostra Ashley zginęła w wypadku samochodowym podczas pokazu w 2017 roku, a Masters mówi, że Charlie Rose była znakiem z góry: jej siostra patrzy na nich z nieba.

„Słyszałam, jak ktoś powiedział, że poród rozpoczął się podczas przerwy w Super Bowl i pomyślałam:„ Wow, moja siostra Ashley zmarła tragicznie podczas przerwy w Super Bowl około 20:00 w 2017 roku ”- powiedziała Masters. – A pielęgniarka miała na imię Ashley, tak jak moja siostra, jakby wszystko było przesądzone.

„Kochała małe dzieci ” – mówi Masters o zmarłej siostrze.

s.abcnews.com

Ale co najważniejsze, Charlie Rose, nazwana na cześć zmarłego pradziadka i zmarłej pradziadki, jest całkowicie zdrowa.

„Byliśmy zachwyceni” – przyznaje Laken Masters.

Czy znasz osoby z ciekawą datą urodzenia?

Czytaj: „Alicja w Krainie Czarów. Ogród Świateł” zawitała w Krakowie

johannesfloe.com – Art to remember