Dzisiaj Dzień Teściowej, nie zapomnijcie o życzeniach

0
320
Dzień Teściowej co roku obchodzony jest 5 marca. W tym dniu pamiętajmy o mamach naszych współmałżonków. Źródło: pexels.com

Dzisiaj obchodzimy Dzień Teściowej. Jest wiele wścibskich żartów na temat teściowych, ale dziś nie zapomnijcie o życzeniach dla nich.

Dzień Teściowej przypada 5 marca. Pierwsze państwo, które zapisało to święto w kalendarzu to Francja. Dzień Teściowej celebrowano nad Sekwaną już w latach 80-tych zeszłego wieku. 

Dzień ten był (i jest) okazją do wyrażenia szacunku teściowej, czyli matce żony lub męża. Zięć bądź synowa mogą podziękować za wsparcie, za pomoc np. w opiece nad dziećmi. Po Francji wiele państw zaczęło świętować Dzień Teściowej. Teraz to święto obchodzone jest w wielu krajach, także w Polsce.

Czytaj: Mądra przypowieść o teściowej, każdy powinien ją przeczytać

Jaki prezent dać Teściowej?

Większość teściowych przyzna, że w dzień ich święta nie tyle liczą się prezenty, a pamięć. Do szczerych życzeń warto jednak dołączyć choć drobny upominek. Poniżej lista naszych pomysłów na prezenty: 

  • kwiaty (każda kobieta ucieszy się z kwiatów),
  • jakieś słodkości,
  • książka,
  • bon do wykorzystania w sklepie,
  • dobra kawa bądź herbata.

Te prezenty zawsze będą trafione i ucieszą Teściową. Jeśli jednak nie przekonały Was te prezenty lub uważacie je za banalne, możecie po prostu pojechać i wypić kawę z Teściową – do tego możecie upiec pyszne, domowe ciasto, lub zabrać Teściową na spacer, albo zaprosić do siebie na kolację bądź obiad. Chodzi o wspólne spędzenie czasu tak na 100% bez pośpiechu, bez dzwoniącego co chwilę telefonu.

Czytaj: Pechowe zejście z Giewontu. Turysta udostępnił wideo ku przestrodze

Życzenia dla Teściowej:

Pinterest

Życzenia w takim dniu są obowiązkowe. Jeśli nie macie pomysłu, co powiedzieć teściowej, przedstawiamy kilka inspiracji: 

Przyjmij Kochana Teściowo te oto z serca płynące życzenia:
Dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu wiele,
niech Ci się spełni każde Twoje skryte marzenie! 

Droga Mamo,
Z okazji Dnia Teściowej pragnę złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia, wielu chwil radości, aby każdy dzień był dla Ciebie przygodą i powodem do dumy.

Droga Teściowo,
w dniu Twojego święta
życzę Ci dużo zdrowia, pomyślności,
uśmiechu na co dzień i optymizmu.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org