Egzotyczne mięso uprawiane w laboratorium

0
354

Uprawiane mięso jest często ogłaszane jako pojawiająca się alternatywa dla intensywnego rolnictwa zwierzęcego, obiecująca nowe sposoby wytwarzania białek wołowych, wieprzowych i drobiowych bez uboju. Ale jeden startup chce działać na innych zasadach. Primeval Foods opracowuje wyhodowane w laboratorium egzotyczne mięso, które, jak mówi, może zapewnić nowe doznania żywieniowe i korzyści zdrowotne.

Firma zajmująca się technologią żywnościową, Primeval Foods, planuje uruchomić całą menażerię egzotycznych mięs, które w rzeczywistości nie będą pochodzić od zwierząt, w tym hamburgery z lwim mięsem, nuggetsy z tygrysa czy szynkę z żyrafy.

Czytaj: Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami

Ponieważ rynek produktów mięsnych staje się coraz bardziej konkurencyjny, firmy zajmujące się technologiami spożywczymi wymyślają nowe i pomysłowe sposoby na wyróżnienie swoich produktów.

Primeval Foods, londyński startup specjalizujący się w rolnictwie komórkowym, planuje rozpocząć sprzedaż egzotycznego mięsa uprawianego w laboratorium. Nie mówimy o drogiej i trudnej do zdobycia wołowinie, ale o rodzajach mięsa, które większość ludzi nawet nie wyobrażała sobie jako jadalnych, takich jak mięso lwa lub tygrysa.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Żadne zwierzęta nie są krzywdzone w procesie hodowli tych egzotycznych mięs w laboratorium, ponieważ są one hodowane z hodowanych komórek, ale pomysł zjedzenia lwa lub tygrysa jest po prostu dziwny, jeśli nie wręcz zniechęcający dla wielu ludzi. To dlatego, że nie jest to mięso, do którego przywykliśmy, ale Primeval Foods uważa to za możliwość, w którą warto zainwestować.

„Powodem, dla którego spożywamy dziś tradycyjne gatunki, takie jak wołowina i kurczak, nie jest to, że są one najsmaczniejsze, najzdrowsze i najbardziej pożywne. To dlatego, że najłatwiej je udomowić. Ponieważ mięso hodowlane pozwala wyjść poza udomowione gatunki, teraz możemy odkrywać najsmaczniejsze, najzdrowsze i najbardziej pożywne opcje” – Yilmaz Bora, Partner Zarządzający w Ace Ventures (firmie stojącej za Primeval Foods) powiedział Food Navigator.

„Spożywanie egzotycznego mięsa może doprowadzić ludzkość do nowej ewolucji naszego mózgu i mikrobiomu jelitowego ze względu na unikalny profil białek i aminokwasów, bez wad, takich jak cholesterol i tłuszcze nasycone” – dodał Bora. „Wyobrażamy sobie przyszłość, w której spożywamy hodowane mięso jaguara, aby mieć lepszy sen i nastrój, lub hodowane mięso słonia, aby poprawić nasze zdolności poznawcze. To tylko wierzchołek góry lodowej”.

Czytaj: Te larwy chrząszczy zawierają więcej białka niż wołowina

Primeval stawia też na to, że większość ludzi zawsze chętnie próbuje i eksperymentuje z nowymi rzeczami, w tym z nowymi doznaniami kulinarnymi. I chociaż niektóre mięsa w jego menu mogą początkowo brzmieć trochę dziwnie, ponieważ nie są one kosztem natury, ludzie mogą chcieć przynajmniej spróbować.

Jak więc startup zajmujący się technologiami spożywczymi zdobywa komórki, których potrzebuje, aby wyhodować własne egzotyczne mięso? Cóż, niektóre z nich pochodzą od zwierząt w niewoli, takich jak duże koty, a niektóre pochodzą z egzotycznych targów mięsnych.

„W nadchodzących miesiącach planujemy zorganizować w Londynie degustację jednego z naszych egzotycznych upraw, aby dać światu przedsmak tego, jak będzie wyglądał następny rozdział jedzenia” – powiedział Yilmaz Bora.

wad

Brak postów do wyświetlenia