Ekologiczne pojemniki z liści zastąpią plastik?

0
344

Każdy z nas słyszał o problemie z plastikiem. Każdego dnia wyrzucana jest masa śmieci jednorazowego użytku, a wyspa śmieci na Pacyfiku jest już 5 razy większa od Polski!

Na szczęście wiele firm, organizacji i ludzi walczy o rozwiązanie tego problemu. Tenith Innovations, twórcy technologii Banana Leaf Technology, są jedną z takich grup i promują wykorzystanie liści bananowca w wielu codziennych zastosowaniach.

interestingengineering

Eliminacja jednorazowych tworzyw sztucznych

Ponad połowa tworzyw sztucznych i papieru na świecie jest zużywana jeden raz, a następnie wyrzucana. Odpowiada to corocznemu wycinaniu 7 miliardów drzew, podaje Tenith Innovations w komunikacie prasowym.

Aby stworzyć alternatywę dla tych marnotrawnych produktów, firma Tenith Innovations stworzyła Banana Leaf Technology, „komórkową technologię przyjazną dla środowiska”, która umożliwia przechowywanie liści i biomateriałów organicznych nawet przez rok bez użycia jakichkolwiek szkodliwych chemikaliów.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Banana Leaf Technology

Technikę tę opracował Tenith Adithyaa, indyjski badacz innowacji, który obecnie pełni funkcję CEO sieci społecznościowej Altruu.

Czytaj: Hawajska załoga wyruszyła w 48-dniową wyprawę i ustanowiła rekord największej ilości plastiku usuniętej z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci

Naturalna technika konserwacji

Zazwyczaj liście i biomateriały ogólnie ulegają degradacji w ciągu kilku dni, co czyni je słabą alternatywą dla tworzyw sztucznych. Technologia Banana Leaf poprawia właściwości fizyczne liści, dzięki czemu są trwalsze i mogą być używane jako zamiennik zarówno papieru, jak i plastiku.

Banana Leaf Technology

Używając naturalnego środka konserwującego, Adithyaa był w stanie zwiększyć trwałość liści. Pozwala to na przechowywanie przez trzy lata – choć po roku liście stracą kolor.

Czytaj: Bornholm wprowadza politykę „całkowitego zero-waste”