Ekolożka stworzyła naukową Barbie, aby inspirować dziewczyny

0
521

Oprócz pracy w laboratorium ekolożka doradza Mattel w zakresie nowej linii zabawek, które mają mówić dziewczętom, że „mogą być tym, kim chcą”.

Nalini Nadkarni to kobieta, która zawsze bardzo ceniła naukę. Już jako mała dziewczynka wieczór spędzała tylko z książką i jabłkiem. Teraz jako dorosła wie jednak, że dzieci potrzebują zarówno zabawy, jak i inspiracji, dlatego postanowiła współpracować z Mattel i stworzyć wspaniałą kolekcję lalek Barbie.

Wystarczyło, że znalazła się w koronach drzew, by zdecydować, że zostanie leśnym ekologiem. I tak właśnie się stało. Nalini Nadkarni to amerykańska ekolożka, która była pionierem badań nad kostarykańskimi zadaszeniami lasów tropikalnych.

Czytaj: Czasami warto spojrzeć w górę. Piękno włoskiego lasu.

Czytanie książek to sposób na zabranie nauki do domu. Kiedy widzimy kogoś w szkole lub w domu „nad” książkami, może wydawać się to nudne. Prawda jest taka, że ​​jest to zabawny proces, w którym zawsze jest coś nowego do odkrycia i wszystkie dziewczyny muszą to wiedzieć.

To, co najbardziej ją zmotywowało do stworzenia nowych kreacji w Barbie, to fakt, że jej 6-letnia córka poprosiła o Barbie, więc Nadkarni przemodelowała lalkę jako badacz-naukowiec. Zamieniła obcasy na kalosze, tak by Barbie wyglądała jak prawdziwy odkrywca.

Fakt, że Mattel zdecydowała się włączyć do swoich lalek szereg kobiet naukowców i pracownic, stanowi prawdziwą zmianę kulturową.

Czytaj: „Żywy Ken” teraz jest „Żywą Barbie”. Zmiana płci i kolejne operacje

Niewątpliwie zabawa z naukowcami, matematyczkami i technolożkami pozostanie w pamięci wszystkich tych dziewcząt. Bez względu na karierę ich życia, będą wiedzieć, że taka opcja istnieje i mogą ją zastosować, kiedy tylko zechcą.

To zabawka, która nie tylko kształtuje postawy, ale także postawy wszystkich ludzi, jest to dobry sposób na zachęcenie dziewcząt do zabawy. Zawsze chodzi o to, by kierować następnym pokoleniem, ponieważ nauka jest zbawieniem planety.

Barbie ma moc, by zacząć to robić, by zapewnić w przyszłości większą liczbę kobiet-naukowców.

johannesfloe.com – Art to remember