Eksperci zakłopotani przez gęś, która znosi jaja z czarnym żółtkiem

0
419

Zdjęcia i filmiki przedstawiające jajka z czarnymi żółtkami, które podobno znosi szara gęś, krążą po mediach społecznościowych i pozostawiają ekspertów zakłopotanych.

Intrygujące zdjęcia i filmiki z czarnymi jajami zostały opublikowane na Sina Weibo w zeszłym tygodniu przez mężczyznę o nazwisku Zhu z miasta Hangzhou w chińskiej prowincji Zhejiang.

Twierdził, że jajka pochodziły od jego przyjaciela, który trzymał wiele szarych gęsi na swojej farmie i który wcześniej podarował mu kilka normalnych gęsich jaj. Tylko tym razem coś, co wyglądało jak zwykłe jajka o standardowej wielkości i białym kolorze, okazało się nieco dziwaczne. Po rozbiciu jajka zamiast normalnego żółtego lub jasnopomarańczowego miały białko i ciemnoszare, prawie czarne żółtko.

W filmiku, który od tego czasu stał się popularny, Zhu wyjaśnił, że wszystkie jaja zostały złożone przez tę samą gęś i że oprócz koloru żółtka pachniały i wyglądały jak zwykłe gęsie jaja. Najwyraźniej ani on, ani właściciel gęsi nie mieli pojęcia, dlaczego żółtko ma tak dziwaczny kolor.

Po tym, jak w chińskich mediach społecznościowych zaczęły rozpowszechniać się zdjęcia i wideo z czarnymi żółtkami, ludzie zaczęli wymyślać własne teorie, niektóre po prostu humorystyczne, a inne naukowo i logicznie próbujące wyjaśnić tę zagadkę. Komentarze typu „ta gęś musiała połknąć trochę atramentu” lub „musi mieć najciemniejsze serce” należały do pierwszej kategorii teorii.

Czytaj: Co było pierwsze, jajko czy kura? Znamy odpowiedź!

Ktoś zasugerował, że gęś musiała zjeść dużo morwy czarnej, która znana jest z wysokiej zawartości melaniny. Następnie Zhu potwierdził, że na tyłach farmy, na której hodowano gęsi, zasadzono rzeczywiście wiele drzew morwowych, ale był sceptycznie nastawiony do tego możliwego wyjaśnienia.

„Te gęsi są hodowane swobodnie. Kiedy morwy spadają na ziemię, gęsi biegną je zjeść. Zawierają melaninę, więc może to być również spowodowane zjedzeniem zbyt dużej ilości morwy, ale to wyjaśnienie nie jest szczególnie rozsądne, więc nie jestem pewien, krótko mówiąc, jest to dość dziwne” – napisał mężczyzna.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ekspert od drobiu poproszony przez chiński serwis informacyjny o podanie potencjalnego powodu czarnego żółtka powiedział, że jedyne, o czym może myśleć, to zanieczyszczenie środowiska, dodając, że „z naukowego punktu widzenia takie zjawisko nie powinno mieć miejsca”.

Czytaj: Irlandzki pomnik w kształcie jajka. Nie zgadniesz co upamiętnia.

Ettoday niedawno poinformował, że eksperci z Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych wyrazili zainteresowanie badaniem czarnych żółtek, ale w chwili pisania tego tekstu ich zagadka nie została rozwiązana.

wad

Brak postów do wyświetlenia